2012 Saç kesim modelleri

2012 Bayan Saç Kesimi Modelleri

Saçlar insanların özellikle bayanların en çok dikkat ettiği kısımlarıdır.Bayanlar saçlarına özen göstermekte ve dikkat etmekte son derece haklılar.Çünkü bir saç kesimi insanı ne kadar değiştirdiğini ve farklılaştırdığını hepimiz hemen hemen biliyoruz.Öncelikle saç kesimi yaptırmadan yüz tipinizi ve şeklinizi bilerek ve bu şekle uygun modelleri tercih ederek karar vermelisiniz.Yüz tipinizi bilmeniz sadece saç kesimi kolaylığı değil bir çok farklı konuda size yardımcı olacaktır.

Genel olarak bilinen  yüz şekilleri vardır bunlar ise şöyledir;

Yuvarlak Yüz:yuvarlak yüz genel olarak dengeli ve fazlalığı olmayan yüz şeklidir.Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz saçınızın volumünü arttıracak modelleri tercih ederseniz yüzünüzün yuvarlaklığı geri planda saçlarınız ise ön planda olacaktır.

Kare Yüz:Kare yüz şeklide yuvarlak yüz şekli gibi dengeli bir yapıya sahiptir.Kare yüzünüze uygun saç kesimi yaptırmak istiyorsanız ve yüzünüzün şeklini değiştirmek  istemiyorsanız size  en uygun olan saç kesimi kare olacaktır.Yüzünüzü dengelemek istiyorsanız saç kesiminiz de yuvarlak olmalıdır.

Dikdörtgen Yüz:Saç kesimi bu yüz şeklinde çok fazla değişiklik yaratmayacaktır.Dikdörtgen yüze sahip olan bayanlar çene hizasını geçmeyecek şekilde kesimleri tercih etmelidir.

Ters Üçgen(kalp)Yüz:Kalp yüz şekline yapılan kesim yüzdeki ifadeyi anında değiştirir.Bu yüz şekline sahip bayanlar daha modern kesimleri tercih etmektedirler.Yüzümüze yumuşak ve dengeli bir hava katmak için enselerde daha çok volümlü olan saçın tepesine doğru volümü azalmış saç modelini tercih edebilirler.

Enine Dikdörtgen Yüz:Bu yüz şekline sahip bir bayan yüzü biraz daha uzun göstermek ve şakak kemiklerini ön plana çıkarmak istiyorsa uzun saç modellerini ve ya saçlarının yukarılarına verilecek volümlerle dikdörtgen şeklinde yapılan kesimlerle yüzlerini biraz daha ince gösterebilir.

Baklava Şeklinde Yüz:En çok rastlanan ve en pratik kullanılabilen yüz şeklidir.Bu yüz şekline istenen her model ve stil uygulanabilir.Uzun,kısa,kahküllü,düz,dalgalı vb modelleri tercih etmekte özgürdür.

Üçgen Şeklinde Yüz:Bu yüz şekli insanı enerjisi düşük ve yorgun gösterebilir.Yüz şekli dışarıdan negatif olarak algılandığı için saç kesimine pozitif  modeller tercih edilerek dengelenmelidir.Küçük kare kesimleri tercih edebilirsiniz.

Galeriyi aktif etmek için aşağıdaki herhangi bir resme tıklamanız yeterlidir.

 Kategori: Bakım, Kadın, Moda Yazar: (293) Yorum yapılmamış Tarih: 17 Nisan 2012

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.