Alkol nasıl bırakılır  Alkolizmin zararları ve kurtulma yolları nelerdir

Alkol nasıl bırakılır ? Alkolizmin zararları ve kurtulma yolları nelerdir ?

Alkol, yaygınlaşması itibari ile herkes için büyük problemler yaratmaktadır. Özellikle gençlerde sık görülen alkol problemleri, genç yaştan başlayarak, tüm ömür boyu problem yaratabilmektedir. Alkol, hem bütçeye hem de vücuda ciddi zararlar vermektedir. Bu nedenle, alkol problemi ortaya çıkmadan önce çözülmek zorundadır.

Alkolü bırakmak için aşağıdaki adımları atabilirsiniz :

1. Yakınlarınıza probleminizi anlatın

Alkolü bırakmak için öncelikle yakınlarınıza alkol sorununuz olduğunu anlatın. Bu sayede, arkadaşlarınız ve aileniz size alkolü bırakmanız konusunda destek olabilir. Alkol problemleri, yakınlarınızın ve sevdiklerinizin desteği ile çok daha kolay atlatılabilir. Yakınlarınız, içkilerinizi saklayarak veya sizi takip ederek yada alkolü azaltmanızı sağlayarak bu problemin ortadan kalkmasında çok büyük destek olabilir.

2. İradenize hakim olun

İradenize hakim olmanız çok önemlidir. Eğer iradenize hakim olmazsanız, alkol probleminiz büyük sorunlar yaratabilir. Yeteri kadar sağlam bir irade ile, alkol problemi kolayca çözülebilir. Eğer alkol sorunlarınızı çözmek istiyorsanız, mutlaka iradenize hakim olmanız gereklidir. Eğer iradenize hakim olursanız, alkol problemini kendiliğinden çözmeniz bile mümkündür.

3. Profesyonel yardım alın

Eğer yakınlarınızın pek bir yardımı olmuyorsa veya iradenize hakim olmakta güçlük çekiyorsanız, profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz. Profesyonel yardım alarak, danışma ve destek gruplarına dahil olabilir, alkol probleminizi çözmekte, problem yaşayan diğer insanlar ile iş birliği yapabilirsiniz. Böylece alkolü bırakma serüveniniz çok daha kolay geçecek, başarıyla tamamlanacaktır.Etiketler:
Kategori: Genel Yazar: (1487) Yorum yapılmamış Tarih: 28 Ocak 2013

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.