Beden Eğitimi Spor Yüksek Okullarına (BESYO) Giriş Sistemi

Beden Eğitimi ve Spor yüksek Okullarına girmek lise mevzunu olmuş ve sporcu olan her öğrencinin hayallerini süslemektedir. Peki bu üniversiteye giriş koşulları nelerdir ve neler yapmak gerekir.

Bu bölüme Türkiye’de bulunan devlet üniversitelerinin hemen hemen hepsinde bulunmaktadır haliyle tercih imkanı fazladır. Tercih sayısının iyi olması bütün okullara aynı anda girebileceğin anlamına gelmez tabi ki. Her üniversite

besyo sınavları bilgilendirme

nin bünyesine alacağı kız-erkek Besyo öğrenci sayısı  bellidir ve kendine has mülakat sistemi vardır. ÖSS sınavın da barajı geçtikten sonra her üniversitenin mülakatına girme hakkına sahipsin her hangi bir kısıtlama yoktur . Demek istediğim şu ki Akdeniz Üniversitesinin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunun mülakat tarihi 26 Ağustos 201x ve Ege Üniversitesi Besyo’nun mülakat tarihi 27 Ağustos 201x bu iki okulunda mülakatlarını deneme hakkın hatta birbiriyle çakışmayan daha bir çok üniversitenin mülakatlarına girme şansın vardır ama dediğim gibi YGS sınavında barajı geçmen kaydıyla ve her üniversitenin mülakat bedelini ödeyerek.

Peki herkes Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okuluna girebiliyor mu?

– Liseyi bitirmiş, kendini spora yatkın hisseden, YGS sınavından barajı geçen ve bunun doğrultusunda mülakat harçlarını yatıran herkes  bu mülakatlara katılabilir. Günümüzde çeşitli üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulun’un (BESYO)  mülakatlarına hazırlayan hocalar bulunmaktadır.  Ufak bir miktar ödeyerek üniversitelerin mülakat parkurlarına sizi hazır kıvama getireceklerdir ve en azından mülakatlara girdiğinizde bu ne ? gibi bir  soruyu kendinize sormayacaksınızdır.

Not: Üniversiteler arası mülakat parkurları değişkenlik göstermektedir

Peki üniversitenin mülakata katılanlardan beklentileri nelerdir;

 •  Mülakat ücret harçlarının yatırılması ( Harç bedeli üniversiteler arası değişiklik gösterebilir)
 •  Başarılı bir YGS puanı ( Üniversiteler arası  LGS sınavının etki  yüzde(%) oranı değişmektedir. Akdeniz Ün. mülakat sonucunu %60 etkilemektedir)
 •  Mülakatlar için hazırlanmış parkurları eksiksiz ve düzgün bir biçimde tamamlamak. Dış görünüşe verdiğin özen ve tertip
 •  Eğer varsa millilik sertifikan ve Türkiye genelinde düzenlenmiş olan turnuvalar veya organizasyonlar da ki derecen.Beden Eğitimi Spor Yüksek Okuluna Giriş  hakkında Bilgi Alabilmek için lütfen yorum bölümünden soru ve sorunlarınızı yazın. Elimden geldiğince ilgileneceğim. 

Besyo nedir ? Yazımızı okudunuzmu ?Kategori: Eğitim, Spor, Tanıtım Yazar: (53) 303 yorum yapılmış Tarih: 11 Nisan 2012

YORUMLAR

303 Yorum var.

 1. Yilmaz Yardımcı

  PEKI BU MULAKATLARDA NE YAPTIRIYORLAR YANI BI DUYDUGUMA GORE 100 METRE BIDE 1500 METRE VARMIS BASKA BIRSEY VARMI

 2. Yilmaz Yardımcı

  hmm anladım peki ygs 240 puanım var ygsden gırılıyor demı ogretmenlıge
  ve bıde mulakatları gectıkten sonra sözlü yada yazılı bır sınav var mı

 3. muğlaya girdim ama kazanamdım öğretmendlik 154.yedekteyim.akdenizi denemek istiyorum ücretlendirme nasıl ne sınavları var

  • 110 lira her bölüm icin yatırmanız gereken ücret – Sınav kriterleri : jimlastik , üç adım atlama , mekik koşusu , sürat beceri

 4. kardeşim besyo düşünüyor ama yeterince bilgiye sahip değiliz bize yardımcı olur musunuz mülakatta bir alanmı seçmeliyiz hangi alanlar var lütfen cvp yazın

 5. merhaba; kardeşim halk oyuncusu ve bir futbol takımının alt yapısına hazırlandı kısa bır sure, suan basketbol konusunda kendını gelıstırmıs durumda. Daha üniversiteye tam karar vermiş değiliz lakin bolu,afyon,sakarya,samsun olabilir. acaba nasıl bir yönlendirmede bulunabilirim. teşekkürler

 6. ygs de puanımız yüksek olrsa girme şansımız okadar yüksek olr mu yoksa saedece barajı gçnce oluyo mu birde kazandıktan sonra kpssye grip beden eğitimi öğretmenliği yapabilirz dimi ??

  • puanınız nekadar yuksek olursa gırme sansınız okadar yuksek olur. mezun oldugunuzda kpss sınavına gırerek ogretmenlık yapabılırsınız

 7. lys ye girmemize gerek yok mu

 8. bide mülakatlarda mı branşları seçicez seçtğimiz branşlara göre mi mülakat olacak yoksa mülakatlardan sonra mı branşımızı seçicez ?

 9. Ege üniversitesinin sınav kriterleri nelerdir? Futbol hakemliğinin ek getirisi var mıdır? Ayrıca öğretmenlik-antrenörlük eğitimi ve spor yöneticiliğinin mülakatları aynı mıdır?

  • her yıl değişebileceğinden gireceğiniz üniversitenin besyo sayfasından gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

 10. beden eğitimi öğretmenliği okumak için sadece ygs yemi gircez yokssaa lys ye de gircez mi

 11. yusuf köküm

  meslek lisesine gidicem besyoya girebilirmiyim

 12. meraba..
  ben açık lise son öğrencisiyim.muhasebe okuyorum ama bana göre değil.lise bitince besyoya girmek istiyorum en büyük hedef ve hayalim bunun için hazırlanıyorum şuan. 5 yıl voleybol geçmişim var lisanslı sporcuydum . bunun bi etkisi olurmu mulakatlarda branş olarak voleybolu istiyorum bunu mülakattan sonra mı seçmemiz gerekiyorr….???

  • Her okulun giriş sınavı farklıdır . Örneğin Akdeniz üniversitesi besyo sınav girişinde herkesin girmek zorunda olduğu mekik koşusu , sürat beceri vb parkurlar vardır. 3. sınıfta antrenörlük bölümünde okuyor iseniz ana branş ve yardımcı branş seçimi yaparak mezuniyet belgenizin içeriğini belirlemiş olursunuz. Kademeli antrenör sertifikası edinirsiniz.

 13. Merhaba.bildiğim kadarıyla sadece ygs sınavından yeterli puanı almak yetiyor bu konuda bilgi verirseniz sevinirim bir de mülakatlarda milli sporcu olmanın bir artısı var mı ?

  • sadece ygs yeterli , milli sporcular için okuldan okula değişen düzenlemeler mevcut genel anlamda antrenörlük bölümü için artı puan almaktalar

 14. ben mugla ünv. girmek istiyorum. acaba oranın yetenek sınavına girirsem kazanmam ilgili ne diyebilirsiniz orayı kazanmam rahatmıdır yoksa zor mudur şimdiden tşkler…???

  • B.E.S.Y.O için söylenen klişe bir sözü hatırlatmak istiyorum . Bu okula eşşeği bağlasan okur… :) Diyeceğimiz o ki devamsızlık sıkıntısı yaratmassanız besyodan rahat bir şekilde mezun olabilirsiniz.

 15. ha bide ygs de örneğin 200 aldım okul puanıda ekleniyomu yoksa sadece aldığım ham puanlamı giriş yapıyorum..?

 16. az önceki verdiğiniz cevap benim istediğim cevap değildi dediğim şu ki besyo sınavında yani özel yetenek sınavında parkurları yapmam falan nasıl yapabilmem daha doğrusu yetenek sınavı kolaymıdır kazanabilirmiyim ?

  • İlyas bey kazanmamanız için hiç bir sebep yok . Şuanda Türkiyenin büyük sorunlarından biri sportif anlamda kalitesiz bireylerin ( hayatında hiç aktif spor yapmamış ) besyoları doldurmasıdır. Gitmek istediğiniz üniversitenin websayfasından Beden eğitimi yüksek okulu bölümüne girip özel yetenek detaylarını öğrenmeniz parkura göre vücudunuzu hazır hale getirmeniz yeterli olacaktır. Parkuru öğrendikten sonra tekrar burdan bize iletin besyo okuyan editör arkadaşımız sorularınızı yanıtlayacaktır.

 17. tşk ederimde ya bu okul puanı eklenmiyecek sorusunu bazı arkadaşlarım yok eklenmiyo ygsden ne puan aldınsa o puanla giriyosun falan diyolar doğrumu yoksa okul puanı eklenipmi giriyosun biraz detaylı söyleyebilirmisiniz ?

  • Ygs den barajı geçmeniz halinde özel yetenek sınavına girmeyi hak etmiş olursunuz. Okul puanınız sınav giriş sınavı için değil özel yetenek sınavı sonrası yerleşmenizde etki eden faktörlerden sadece 1 tanesidir. Çok önemli değildir. Lisede spor bölümü okuyan öğrenciler için avantaj sağlar

 18. ben çukurova besyo ya gtmek ıstıyorum yetenegm var spor konusun da fakat ne mlli sporcuyum nede bı lısansım var bunlarn bana eksîsi olur mu ‘??

  • Kötü anlamda etkisi olmaz , genelde yetenek sınavlarına sizin gibi özelliklere sahip sporcular başvurmaktadır. Bu belgeler sınav sonrası sıralama için az da olsa etki etmektedir.

 19. teşekkürler admin :) atama knusunda sadece kpss mi önemli bide bu knuda yardmcı olursan svinirm . . .

  • bide szden bi knuda yardm istycektm şimdi besyo da da bölmler var bldinz üzere hakemlik miş antrönrlkmüş hangisnn geleceği daha parlak sizce:)??

   • hakemlik diye bölüm yok öğretmenlik , antrenörlük ve yöneticilik var en zor giriş yapılan bölüm öğretmenliktir.

 20. millilik sertifikası veya derece olması şart değil demi.olmasada olur

 21. polis mülakatları bundan daha kolay heralde

 22. ben ankara gaziyi düşünüyorum .oranın spor bölümü nasıl bir bilginiz varmı?bide en zor giriş yapılan bölüm öğretmenlik demişiniz zorluk derecesi nasıl ?…

 23. tmm teşekkür ederm :)

 24. ben vucut geliştirmeyle uğraşıyorum bady fıtnıss filan . bunların bana bir artısı olur mu ? bir de öğretmenlik haricinde bir bölüme gitmek istesem öğretmenliğe nazaran daha mı kolay geçiş yaparım mülakatlar da ?

 25. merhaba..sorum şu: yerleşmede,ygs puanı ile mülakat mı etkili oluyor?illaki branş sınavı gerekmekte midir?

 26. yasin çorbacıoğlu

  ygs puanını aldıktan sonramı mülakatlarına gireceğimiz üniversteye başvuruyoruz yok sa sınava girmeden önce baş vurup yapmamız gereken birtakım şeyler varmı

 27. ya sayın yoneticim ben muşta yaşıyorum 6 yıldır muşun amatör takımnda lisanslı olarak futbol oynuyorum beden eğitimi öğretmenliğine gitme imkanım nasıl açıklar mısın.?

  • aktif spor geçmişi olan sporcuların vücudu daima spara hazırdır. Bu sebepten mülakatlar öncesi okulun belirlediği sınav düzeneğini tanıyarak sınava girmen istediğin bölümü kazanmana yeterli olacaktır.

 28. iyi günler.iki ayrı üniversitenin besyo’suna girmek sizce mantıklı mıdır?arada 10 gün olmasına ve mülakat şekillerinin farklı olmasına rağmen..

 29. ben niğdede mülakatlara girmeyi düşünüyorum acaba niğde hakkında bilginz varmı?

 30. merhaba benim sorum şu; spora elverişlidir raporunu alırken sağlık taraması çok ayrıntılı yapılırmı?

 31. ve benim şu ana kadar sporla çok ilgili olduğum söylenemez en azından mülakatlarda zorlanmamam için önceden yardım alabileceğim bi kurum varmı? ve ankara besyo zormu bunları öğrenmek istiyorum.

 32. merhaba kocaeli besyo düşünüyorum herhangi bi branşım yok lys ye girmek şart mı acaba bide kocaeli üni. düşünüyorum mülakatları nasıldır acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

 33. merhaba. ben daha önce lisanslı olarak 3 yıl türkiye badminton şampiyonluğuna gittim. besyoya girsem bu lisansların yardımı olur mu. ve yetenek sınavında sadece badmintondan sorumlu olur muyum. suan dersaneye gidiyorum. ama besyoyu cok istiyorum. bunun için hangi üniversiteyi önerir siniz. şimdiden çok teşekkür ederim

  • Öncelikle merhaba. Yukarıdaki cevaplarda da belirtmiş olduğumuz üzere mülakatlar üniversiteler arası farklılık göstermekte ancak branş sınavları isteyen okullarda da genellikle daha bilindik spor dallarını göz önünde bulunduruyorlar. Derecelere ve lisansa gelecek olursak çok katkısının olacağını sanmıyorum.

 34. merhaba.ankara besyo ve diğer besyolar için soruyorum;ne kadar fazla mekik koşusu yaparsan o kadar çok puan mı alıyosun?

 35. merhaba admın ben sunu sormak istıyorum bu besyo ile ogrençi alan her ünıversıtenın parkurun da kosu var mı aslında yeteneklı bırıyım ama kosamıyorum koşu olmayan besyo lar neresı simdidem tesekkurler

  • Merhabalar,

   Her üniversitenin parkurları farklıdır. Örneğin Akdeniz üniversitesinde Uzun mesafe koşu yoktur. Mekik koşusu vardır. İlgilendiğiniz üniversitenin beden eğitimi yüksek okulunun resmi sitesinden parkurlar ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

 36. sağolun pekı istediğimiz bolumlere kayıt yapabılırmıyız yanı hem aynı anda futbol hem de aynı anda gureşe basvura bılırmıyız.

  • Buda mülakatlara başvurduğunuz okulun sınav sistemiyle alakalıdır. Kimi okullar branş sınavı yapmaz genel sınav yapar

 37. hayırlı günler hocam ben spor lisesi mezunuyum 2011 yılında kick boksda türkiye birincisi oldum italyada düzenlenen avrupa kick boks şampiyonasında ülkemizi temsil ettim milli sporcu belgem de var samsunda ögretmenlik okumayı cok istiyorum ygsden kac puan alırsam mulakatlarına katılayım kazanma şansım yüksek olur yardımcı olursanız biraz sevinirim

 38. hocam bide marmara üniversitesinde şansım ne olur bilginiz varsa paylaşırsanız benımle sevinirim :)

 39. peki hocam şu özel yetenek sınavına girmeden beden eğitimi öğretmeni olnumuyor mu?eğer olunuyorsa kaç puan almamız gerekir.

 40. hocam beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum fakat özel yeteneğe girmek istemiyorum.yetenek olmadan beden eğitimi öğretmeni olunmuyor mu?

 41. slm lar herkese öncelikle arkadaşlar aynı soruları soran arkadaş çok biraz okuyarak araştırarak sorular sorarsanız daha net ve kesin bilgiler alabilirsiniz.ve arkadaş cvp verirken her defasında söylemiş lisansın önemi farkediyor ; her ünide ayrı şartlar ayrı parkurlar var.her lisans her ünide farklı değerde avantaj sağlar..hala soracaksınız ama belki cvp layan arkadaşa bi yardımım olur.

 42. Kolay gelsin. 2 yıllık polis meslek yüksekokulu mezunuyum. ayrıca mersin besyo Antrenörlüğü düşünüyorum. Mersinde mülkatlar nasıl ve 2 yıllık meslek yüksekokulu çıkışlı olmamın faydası varmı bu konuda bilgilendirirseniz beni sevinirim. teşekkürler.

 43. muhammed durmuş

  ege üniversitesinde ygs puanı nekadar etkili ve 330 puan girmem için yeterli olurmu

  • Taban puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Ve belirttiğimiz gibi her üniversitenin puanlama sistemi farklıdır. Örneğin Akdeniz Üniversitesinde öss puanı nerdeyse yarı yarıya etki etmektedir

   • mrb ben bu sene besyoya hazırlanıyorum ama geçen yıl tercih yaptım duyduğuma göre kocaelide puanlar kırılmıyormuş bildiğiniz puan kırılmayan yer varsa söyler misiniz? şimdiden tşk

 44. barış bayraktar

  iyi günler ben besyo için hazırlıklara başladım ama kafamda bir soru işareti var. spor özgecmişi. ve benim spor öz geçmiş yok. ygs den 300-270 arası bişeyler gelir diye tahmin ediyorum sizce branştan almayan üniversitelere girme olasılığım ne kadardır koşu ve kordinasyonu hallettiğim zaman ilginiz için teşşekürler..

  • Barış bey size tavsiyem mülakatlara deneyimli bir öğretmen eşliğinde hazırlanmanız ve de 300 e yakın bir ygs puanı almanız. Başta da belirttiğimiz gibi her bölümün kendine has bir mülakat sistemi var ve çoğu üniversite branşa özgü değil genele özgü mülakat sistemi kullanmakta. Ama bilginiz olsun ki En iyi Besyo Bölümleri şöyle sıralana bilir. Bursa – Uludağ Üni. Antalya- Akdeniz Üni. Ankara – Gazi Üni, İzmir – Ege Üniv. sonrasında Muğla, Kocaeli diye gitmekte.

   • barış bayraktar

    bilginiz için teşşekürler hazırlanırken bir hoca şekilinde hazırlanıryorum ama işte kafama takılan şu spor öz geçmişi. benim gireceğim ünide geçen sene %20 oranında etkisi var.. bu açığı kapayabilirmiyim? çoğu kişiden aldığım duyuma göre herhangi bir spor dalında özgeçmiş olmadan zor kazanırsın diyorlar sizce nasıl olur bu durum?

    • Barış bey bende bir B.E.S.Y.O son sınıf öğrencisiyim ve Akdeniz’de okuyorum ve bizim okulda her hangi bir artısı olmuyor spor kariyerinin. Ancak sizin gireceğiniz Üniversite böyle bir kriter istiyor olabilir. Ama yinede lisans benzeri şeylerin etki edeceğini düşünmüyorum. Öz geçmiş olarak Belki millilik belgesi vede Türkiye derecesi istiyordur o da sizin dediğiniz gibi %10-20’lik bir etmendir çok sorun yaratmaz. Siz YGS den yüksek puan alırsanız ve mülakatlarda başarı gösterirseniz Jüri ve Hakem komitesi size gerekli puanı mutlaka verecektir şüpheniz olmasın

 45. simdi benim brasım masa tenisi bu bölümden de beden egitimi ögretmenliğine girebilirmiyim

  • Bildiğim kadarıyla branşa özgü mülakat seçenekleri arasında masa tenisi bulunmamakta. Ancak belirttiğimiz gibi üniversiteden üniversiteye değişmekte…Mesela Akdenizde branş mülakatı bulunmamakta herkes aynı sisteme tabi tutulmakta

 46. mrb ben 11sınıf öğrencisiyim şimdiden besyoya hazırlanmak istiyorum sizce neler yapmalıyım ygsden kaç yapayımki biraz olsun garantilemiş olayım birde aobp nasıl hesaplanıyor?

 47. Sayın Admin, düz lise mezunu kız kardeşim ygs ye hazırlanıyor ve Ege Besyo Beden Eğitimi Öğretmenliği istiyor. Kendisi yüzme branşı ile ilgileniyor ve 1.kademe yüzme antrenörlüğü sertifikası var. Bu belge ile zaten antrenörlük yapabildiği için ve profesyonel anlamda yapmak istemediği için öğretmenliği istiyor. Sorumuz ygs puanını geçen ve parayı yatıran herkes mulakatlara giriyor mu yoksa ygs puanıyla bir sıralama yapıp kontejyan kadar mı mulakata girme hakkı oluyor yedeklerle birlikte? Genel sportif yetenek parkuruna herkes gibi o da girecek ama branşı yüzme olduğu sonradan nasıl bir mulakata tabi tutulcak? Bir de en son ki alımlarda taban YGS puanı hakkında bilginiz var mı? Sorularımıza yardımcı olursanız seviniriz. İyi günler.

  • Merhaba. Ygs de barajı geçmesi mülakata girmesi için yeterli bölüm kendine içersinden eleme yapmıyor ancak Akdeniz üniversitesi gibi bir okulsa aldığı öss puanının ona katkısı puanlamada etki edecektir. YGS puanı Ogretmenlık 220 + üstü olcak diye duydum

 48. ben sanlıurfadan katılmaktayım ben 5 arkadasım brrans olarak girmek isyoruz bransımız voleyboll biz voleybol bölümünden beden egitimi ögretmeni olabilirmiyiz tek istegimizde hangi okul olursa olsun beden egitimi ögretmeni olmak bunun için barajı rahatlıkla geciyozda baska engel varmı önümüzde

 49. besyoya girerken futbol hakemliğinin artısı olur mu

 50. merhaba ben şimdi futbolcuyum amatörde 6 senedir oynuyorum vücudum herşeye yatkın koşu masa tenisinde ilçe olarak ödüllerim var bunlar beni etkileyecek mi barajı geçtiğimde daha çok işime yarar mı yanii ben bu mülakatlarda daha çok puan almama sebep olur mu?

 51. atamaları nasıl o önmli ?

  • Merhaba. Ben YGS den 192 puan aldım. Bu benim ham puanım, barajı geçtim ama öğretmenlik istiyorum ondan da en az 200 puan almak gerekiyormuş Akdeniz üniv. için. Okuldan 35 puan gelecek ben besyo sınavına girerken eklenecek mi bu yoksa öğretmenlik bölümüne giremeyecek miyim? acil yardım istiyorum.

 52. merhabalar öncelikle size bir sorum olacak.Ben 10 senelik bir sporcuyum yurt dısı ve türkiye genelinde çeşitli derecelerim bulunmakta.Spor akademisine girmek istiyorum ygs den 180 yada altı bir puan oldugu zaman Üniversiteye gidebiliyormuyum? Ve yaptıgım dereceler bana parkurlarda ekstra puan kazandırırmı? simdiden tesekkürler ve

 53. Merhaba. ben 4. sınıftan itibaren voleybolla yakından ilgileniyorum. Belediyenin voleybol kurslarında 4-5 sene oynadım. Ayrıca okullar arası ve belediyenin kurslarında bir süre aktif olarak maçlara katıldım. Şuan lise son sınıf öğrencisiyim 1 sene ailevi sebeplerden dolayı bıraktım daha sora tekrar başladım. Okulumun voleybol takımında oynadım ama şuan 18 yaşımda olduğun için okullar arası maçlara katılamıyorum. YGS-LYS sınavlarından sonra Muğla yada Ege de mülakatlara girmek istiyorum. 11 senedir voleybolla uğraştım daha önceden lisansım vardı ama artık 18 yaşında olduğum için okullar arası maçlara katılamıyorum ayrıca YGS-LYS sınavlarına çalışmak için belediyenin kurslarına katılamıyorum bu yüzdende artık lisanslı bir sporcu değilim bu mülakatlarda bir sorun teşkil eder mi? Besyo’da bu üniversite Besyo’da adını duyurmuş bir üniversite dediğiniz bir okul var mı? Ben Muğla’nın iyi bir Üniversite olduğunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum tabi. Ege ve Muğla’da hazırlık kurslarına nasıl ve nereden katılmalıyım. Bu arada ben İzmir’de oturuyorum önerdiğiniz bir hazırlık kursu var mı?

 54. admin olabilirmiyim acaba ve sorularım var

 55. PEKİ bende futbol lisansı var işe yararmı ? ve mülakatlar ücretsiz diyorlar aslı varmıdır? ltfen admn sorumu önemsersenz çok sevinirim

 56. yaa ben tercih yaptım da bana paun kırılmayan yerleri söyleyebilicek biri var mı

  • yaa ben bunuda eklemek istiyorum eklemeyi unuttum birde yüzme olmayan yerleri söylerseniz sevinirim çünkü yüzme bilmiyorum ş,imdeden tşk

 57. ben 2 yıllık turizm okuyorum ama besyo istiyorum. yetenek sınavına katılabilmem için norrmal şartlarda ygs ye 2.kez girmem mi lazım yoksa ilk tercih yaptıgım zamandaki ygs puanı oluyomu. yeni 2011 de grdim ygs ye. besyo için tekrar girmem lazımmı

 58. değerli admin bir güreşçi olarak musabakalarda dereceye girmişsek bnların artıları nelerdir ayriyetten 3 yıllık aktif lisansta mevcut ..bunlar hakkında detaylı bilgiye sahipseniz bilginize ihtiyacımız var …

 59. sadece ygs sınavına girip barajı geçmem yeterlimi yoksa lys sınavına da girmem gerekiyor mu? bide 4 senelik güreş yaptım türkiyede derecelerim var ama milli değilim bir katkısı olur mu ?

 60. merhaba lise son sınıf öğrencisiyim ankara gazi üniv. istiyorum 2011 yılında antalya da yapılan yıldızlar dünya boks şampıyonasında da 3. oldum türkiye 2.liğim ve birçok ankara şampıyonluğum var benim bir avantajım var mıdır besyo ya girerken yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 61. bırsey sormak ıstıyorum bu mulakatlarda felan torpıl etkili olur mu.

 62. besyo okumak için sadece ygs ye girmek yeterli oluyormu yoksa LYS de girmek gerekiyor mu

 63. yaa mesajıma cevap gelmedi yaa ben tercih yaptım ve bu sene besyoya hazırlanıyorum bana puan kırılmayan yerleri söyleyebilir misin admin..

 64. ben bu yıl mezun oluyorum beden eğitimine girmek istiyorum ygsden en az 300 puan alacağım….. diclede yetenek sınavına gireceğim kazanma ihtimalim ne kadar bir de parkur hakkında bilgi verirmisiniz puanımın ne kadar bi etkisi olabilir iş imkanları ne

 65. merb ben 24 yaşındayım bu sene mühendislik fakültesinden mezun olucam daha önce 2 sene besyoya hazırlandım ama hep içimdeki besyo aşkı bitmiyor bu sene tekrar girmeyi düşünüyorum kendimi biraz geç kalmış da hissediyorum acaba özel yetenek sınavına girmeden sadece puanla yazabileceğim bir bölüm var mı?

 66. yusuf karacay

  slm hayırlı qünler hocam ben bu sene qec oldu ama beden eqitimi öqretmenliqine gitmeye karar verdim. ve sınavda kendime cok qüveniyorum malatya besyo ya qitmek için bişi sorcaktım. mesela benim kitck box lisansım var ama milli deilim :( bu lisansın bi yardımı olacakmı bana???
  şimdi beden eqitimi mülakatı için yazılsam mülakat hazırlıklarına bana yardımı kesin olrmuu ??? şimdiden teşekkrler cevabınızı bekliyorum sayqılar :)

  • geç başlayanlara özellikle mülakat hazırlıklarının etkisi çok yüksek… ayrıca Lisansın hiç bir faydası olmayacaktır

 67. merhaba ben mezun öğrenciyım herhangi bi spordan lisansm yok manavgatta yapıyorum bu parkurlara calistiracakbi kurs yok manavgatda nasıl hazırlanmaliyım

 68. meraba ali bey öncelikle ilgileriniz için tşkr ederim.ben açık lise mezunuyum 230 puan alsam herhangi bir yere gidebilirmiyim sizce bu arada türkiye de özel beden eğitimi bölümü olan üniversiteler var mı

  • Eyyup bey hemen hemen çoğu özel üniversitenin besyo bölümü var fakat ne kadar faal sorulur… Onun harici acık ogretım mezunu olmanız bir engel değil. Puan olarak da yeterli gibi duruyor ancak daha öncede dediğim gibi bu durum mülakata giren diğer sporculara paralel ilerleyen bir durum. Onlar ne kadar başarılı ise sizde o kadar başarılı olmak zorundasınız

 69. benim okullar arası turnuva larda lisansım var onun bir etkisi olrmu

 70. ben örneğin amatör lisanslı bir futbolcu olarak hiç bir şekilde özel yetenek sınavında lisansdan faydalana biliyor muyum yardımı oluyor mu ?

 71. carpık bacaklılık önemli mi

 72. Duyduguma gore bazi universiteler besyo bolumune ogrenci alirken parkur fln olmuyomus. Ygsden istenilen puani alip sonra ilgili okulun sinavi icin kayit yapan ogrencilere Genel yetenek genel kultur branslarinda bir yazili test sinav yapilip bunun sonuclarina gore ogrenci aliniyomus. Dogru mu bu?

 73. ben ege üniversitesi düşünüyorum..

 74. Badminton Bransından Hangi Üniversiteler alıyor bi bilginiz var mı ?

  • Hayır ecem hanım malesef yok. Zaten bildiğim kadarıyla branşlarda genellikle futbol atletizm basketbol ve voleybol oluyor.

 75. bsyo özel yetenek asınav harç üçreti kalktı mı? bi bilginiz va mı hocam .

 76. benden egıtımı bolumune gırerken muayane yapılıyormu bu muayanede amalıyet ızlerıı fln olsa sorun oluyormu ?

 77. Merhabalar admin benim sorum şu olacak. YGS den diyelim ki çok düşük bi puan aldım. örneğin barajı en kötü ihtimal kıl payı geçebildim ancak ama yetenek sınavında çok iyi yani en iyi performansı sergiledim diyelim. Akd. üniversitesi öğretmenlik bölümü için böyle bi durumda kazanma şansım ne olabilir sizce ? Bunu ögrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

  • tabikide yüksek ihtimalle kazanabilirsin ancak ygs puanı yüksek olan bir sporcu mülakatta da yüksek başarı gösterirse yetişmeniz biraz güç olur

 78. merhabaa. beden eğitimi öğretmeliği için lys ye grmek gerekmiyor dye biliyorumm. ygs yeterli oluyormuss?
  bilgilendirirsenz sevinrm

 79. merhaba ben grekoromen style güreşciyim başarılarım çok ama ygs den pek içaçıcı bir puan alamıcak gibiyim ama millik sertifikam var bnmle beraber branşımda kaç milli girior ve o milliler arasında nelere bakılıor

 80. Ben barajı gecemedim ama koşuda derecelerim var lisanslıyım da ama milli değilim muğla besyoyu düşünüyorum girme hakkına sahip olabilirmiyim sizce az bir puanla barajı qecemedim .s

 81. ya ben besyo mulakatlarına gırmek ıstıyorum ama hıc bı bılgım yok .. sımdı ben gırdım dıyelım bu mulakata kazansam nasıl olacak yanı unı.mı kazanmıs olcam :) ? bu brans falan nasıl olcak ben hıc bıse anlamadım yardımcı olur musunuz :) ??

  • büşra hanım. mülakatları kazandığınız taktirde üniversiteyi kazanmış olacaksınız. Branşdan mülakat yapan üniversite sayısı farklılık göstermekte… Örneğin akdeniz üniversitesi genel tarama testine tabi tutuyor sporcuyu

 82. meslek lisesinden sınavsı geçiş yapabilirmiyim besyoya bide bölüm 2 yıllıkmı 4 mü örgün eğitime katılma şartı varmı dışardan okunuyormu lütfen yardım edermisiniz

 83. ben bu yıl ygs sınavına girdim 200 gbi bi puan alacam geçen sene mkü’de yetenek sınavına girdim puanım 220ydi diye hiç bi bölüm gelmedi 200 puanla herhangi bi üniversteye yerleşebilir miyim?

 84. ygs den 178 aldım acaba herhangi bir besyo mülakatına girebilir miyim ? ( her hangii bir lisansım yok )

 85. ygs den 180 barajını geçemedim 2 puanla kaçırdım her hangi bir lisansımda yok besyoya girme ihtimalim var mı ?

 86. 224 puan aldım beden egitimi ögretmenliğine girebilirmiyim 14 yıldır karete yapyrm 6 yılda jimnastik yaptım lisanslı sporcuyum sizce hangi ünv de snava girmeliyim ben malatya ve hatayı düşünyrm ama puan yeter inş teşekkürler:-)

 87. Ben sakarya universt. gircemde ygsden 185 aldimgirince
  okul puani eklencekmi eger eklenirde 230 puan oluyor.

 88. merhaba ben gazi üniversitesi besyo antrönörlük düşünüyodum fakat puanım çok düşük geldi 170 :s ne yapmalıyım? bazıları puan çok önemli değil,önemli olan yetenek snavı diyolar :s yardımcı olursanız sevinirim.

  • mulakata girebilmek için belirli bir baraj puanını geçmeniz gerekmekte. Bu puan üniversiteler arası değişkenlik göstermekte

 89. 176 aldım ygsden sizce antrnrlüğü okuyablrm hangi ünv mülakatına girebilirm 1ligde oynadm sprcu geçmşm var yadmcı olunn lütfenn

 90. iyui günler.. ben akdeniz üniversitsine girmek istiyorum okul puanım hariç ham puanım 242 duyduğuma göre ygsnin katkısı fazlaymış bu durumda mülakatta normail derecede başarı gösterirsem üniversiteye girebilirmiyim..

  • oncelikle merhaba melek hanım. Evet puanınız ortalamanın üzerinde sayılır ancak yinede performansınız diğer katılımcılarla eş orantılı olamalıdır.

 91. kocaeli üniversitesinde okumak istiyorum. buranın şartları nelerdir acaba?

 92. dış görünüş önemli mi yoksa parkurları geçte nasıl geçersen geç mi

 93. iyi günler ben açık öğretim lisesi okuyorum 3 dönem sınava girsem bile 9 kredi eksikliğinden mezun olamayacağım ama bu sene 203 puan aldım ygs den besyo ya girmek istiyorum bu sene kayıt yapıp dondursam kredim bittiğin de devam edebilirmiyim

 94. merhaba ben eren liseden menzunuyum beden egitimi ögretmenligi okumak istiyorum bu konu hakın da hiç bilgim yok herhangi bir yere önceden başvurmaya gerek varmı mülakatlara hazırlanmak için ilaki ders almak gerkiyormu

 95. eskişehirde okumak istiyorum beden egitimi bölümü varmı veya şartları nelerdir
  puanı kaçtır

 96. Merhabalar, ben profesyonel futbolcuyum besyo da bunun bi etkisi olurmu şimdiden teşekkürler..

 97. ben uludağ ünvr istiyorm ygs barajını geçtm spor olarak da voleybol oynadm lise de lisansım var bana yardım eder misiniz

 98. ben ımam hatip lısesinde okuyorum sınsvda 245 puan cektim okulpuanıyla birlikye 290 nı bulurum besyo sınavına gırmek istiyorum nasıl hazırlanmalıyım ne onerirsini bana neler yapmam gerekir

  • öncelikle ne istediğini bul ve üniversite seçimini belirle. puanın oldukça başarılı. Profesyonel bir ekiple mülakat parkuruna hazırlanırsanız eğer başarılı olursunuz

 99. Profesyonel futbolculara YGS puanlarına ek olarak ek olarak 45puan geldiği doğru mu?

  • Kesinlikle yanlış bilgi… Tabi ki bu olayda üniversiteden üniversiteye değişir fakat . Bilindik büyük üniversitelerin çoğunda böyle bir durum söz konusu değil

 100. ygs puanım 206 bu mülakata katılabilir miyim ? yapmam gerekenler nelerdir ?

  • puanınız denemek istediğiniz üniversitenin taban puanına yeterli ise tabi ki de katılabilirsiniz. Yapmanız gereken ise üniversitenin parkuruna profesyonel kişilerin yardımıyla hazırlanmak olabilir.

 101. ygs den geçemedim ama besyo okumak istiyorum puanım yeterli olurmu ? bana yardımcı olur
  musunuz

 102. pelki muğlada 140 barajıyla besyo varmış böyle birşey war mıı ..?

 103. Merhaba ben şunu sorcam bu bölümlere tercih yapıpmı giriliyor. Yani tercihlerde tutarsa burası mülaakatları kazanamazsam ne olacak ?

  • yok hayır tercihle alakası yok… bölümün belirli tarihlerinde üniversiteler arası değişkenlik gösterir o dönemde gider kayıt olursunuz ve bölüm mülakatlarına girmeye hak kazanmış olursunuz

 104. Arkadaşlar sporu küçüklüğümden beri yapıyorum ygs den okul puansız 265 puan aldım mülaakaatlardakı şansım nedir sizce ? herhangi bir hazırlanma kursuna gitmedim mülaakatlar için

 105. Besyo mülaakatları kaç aşamadan oluşuyor ve bunlar nelerdir ?

 106. besyo okurken veya mülakatlarda başörtüsü sorun olur mu ?

 107. benim becerim yok ama besyoya girmek istiyorum.ne yapmam gerekiyor?

 108. mrb ben beden eğitimi oğretmenliğini çok istiyrm zonguldk bartık karabük bolu da giricem yetek sınavlarına 260 puanım lisansım yk ama spora yatkınım kaznma şansım ne kadar ve çalışma yaparken nelere dikkat etmeliyim kndime nasl bir yol cizmeliym bana yardımcı olurmusunz ?

 109. ben 210 ham puan aldm okul puanim besyoda ise yararmi ve puanimda skinti cikarmi sorun yaratirmi bna?

 110. ben 7. sınıf öğrencisiyim. her girdiğim sbs sınavından en fazla 400 alabliyorum . sizce hangi liseye gitmeliyim?

 111. lütfen cevapppppp. hemen şimdi lazım

 112. Ben mili sporcuyum derecem var uluslararsında dunyada derecem var peki ben ygs 146 yaptm mılılık barajını gectm ve ben spor lısesınde son sınıfım ben uludaga gırmem için parkuru yanı yetenek sınavına girecekmiyım lutfen blgı verırmısınız..

 113. Selam,
  istanbul da okumak istiyorum , ünv. farketmez devlet olsun yeter.Tarih ve mülakat hakkında bilgi alabilr miyim ?

 114. bedenın baraj puanı 140 mi onu soracaktım ben

 115. Besyo mülakatlarında ne gibi sınavlar oluyo?

 116. Benım bi arkadasım 166 puanla besyoya gırmıs snavlarına mulakattan gecmıs …. Pekı bu nasıl oluyor ? Barajı gecmeden mulakatlara katılabılınır mı ???

 117. beden eğitimi öğretmenliği için atamalar nasıl oluyor yani kpss puanının yüksek olması atanma şansımızı yükseltir mi?

 118. ben suan boluda okuyorum daha ilk sınıfım hazırlık okuyorum bırakmayı düşünüyorum burayı izmir de ege veya 9 eylül besyoya girmek istiyorum okul puanımda yarı yarıya düşme olucakmı bu sene.olcaksada çok önemlimi bunu ögernmek istiyorum.şimdiden teşekürler

 119. ben ygsden 305 aldım aydın veya muğla düşünüyorum sizce bu puan bana bi avantaj sağlarmı?

 120. iyi günler benim bu sene ikinci senem tercihlerimde beden eğitimi öğretmenliği yazmayı ıstıyorum barajı gectım yalnız tercıh yaptıgımda gelırse ve mulakatları kazanamazsam ne olacak bır sene daha hazırlanamam :( yardımcı olur musunuz?

 121. karadeniz teknik üniversitesinde mülakatlar hariç herhangi bir koşu zorunluluğu var mı? bir de mulakat harcı istiyor mu? ayrıca bnm ygs puanm 281 okul puanı da 320 sporsal faaliyetimi geliştirmekteym ayrıca boks lisansım var özllkle karadeniz tekniği kazanma şansım % kaç?

 122. Yunus Emre LORT

  Merhaba… Ben 4 senedir halk oyunları ekibindeyim, 4 senedir her sene yarışmalara katılıyoruz lisansım var. Basketbol tecrübem var 2 sene. Voleybolda dahil 2 sene kursuna gittim takımlarda oynadım. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne girmek istiyorum. Bu lisansın bana bir artısı olur mu, ve bu geçmişin?

 123. Marmara üniversinde ve istanbul üniversitesinde beden ögretmenliği mülakatlarına girecem..Mülakatlar nasıl koşu daha mı farklı ? Yardımcı olursanız sevinirim…

 124. merhaba önceliklee ben ygs den 226 aldım ve besyo sınavlarına girmek istiyorum.öncelikle bu puanla okul kazanabilir miyim ve hangi okulları kazanabilirim.bide geçmişimde TFF de futbol kaydım var ama suan oynamıyorum etkisi olur mu..teşekkürlerrr :D

 125. peki eğitimi tamamladıktan sonra sınavsız polis olma şansımız varmıdır?

 126. merhaba ben meslek lisesi 3.sınıf çocuk gelişimi öğrencisiyim seneye ygs sınavına girip besyo okumak istiyorum ne yapmam gerek biraz bilgi verebilir misiniz

 127. Merhaba ben bu sene besyoya hazırlanıyorum sınavdan 243 aldım. 10 yıllıkda basketbol geçmişim var . gecen yıl mezun oldum ve 1 yıldır ara verdim basketbola. Lisansımın olması ne işe yarar?

 128. BEN YGS DEN 335 PUAN ALDIM VE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNİ BİTİRDİM ANKARA İZMİR GİBİ BESYOLARA GİRME ŞANSIM NASIL YÜKSELTİRMİ PUAN WEYA OKULUM SPORA YETENEĞİM WAR VOLEYBOLCUYUM AMA DERECEM YOK.. WEYA BU YGS PUANIN DAHA FAZLA ÖNEME ALINDIĞI Bİ BESYO WAR MI ÖNERECEĞİNİZ ?

 129. merve sarıoğlu

  mrb ben milli sporcuyum kickboks ve boks branşında ikisindede gençlerde milliliğim var mulakata griyormuyum sınavdan kaç puan almam gerekiyor yardımcı olursanız sevnirim türkiye ve avrupa da derecem var ne yapmam gerekir

 130. Öncelikle merhaba.. bende besyoya hazırlanıyorum branş seçimlerine yeni başladık ve ben badmınton yada futbol arasında kararsız kaldım. badmıntondan giren bayan arkadaşların çok oldugunu ve puanlarının da çogunun benim puanımdan fazla oldugunu düşünüyorum. (benim puanım 256 bu arada). ama futboldan sadece 3 kız hazırlanıyoruz dışardan da gelecek çok kız olacagını sanmıyorum o yüzden şansımın yüksek olacagını düşünüyorum ama hiçbir şekildede futbol altyapım yok bu arada da öğretmenlik istiyorum. Türkiyenin her yerine gitmeye razıyım yeterki öğretmenlik gelsin:) Benim sorum şu olacak acaba tercihimi hangisinden yana yapayım? Futbol mu bandminton mu? hangisinde şansım daha yüksek olur sizce ?
  ACİLLL CEVAP VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. zaman çok daraldı çünkü. TEŞEKKÜRLER..

 131. Merhaba;
  Çukurova üniversitesi branslami alıyor ?

 132. merhabalar ben ankara üniversitesi hacettepe ve kırıkkale üniversitesiini düşünüyorum neler gerekli kaç metro kuşu istiyorlar bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ve ön kayıtlar belli değil daha sanırım :(

 133. merhaba ben amasya üniversitesine gitmek istiyorum ve milli sporcuyum bunun bana bi yararı olurmu ve mülakat ücretleri ne kadar olur

 134. Bir şey sormak istiyorum.diyelim mülakatları kazandım fakat ayrıyetten lys tercihlerine işletme gibi bölümler de yazdım kazandığım besyoya gitmeyebiliyor muyum yani puan düşürme vb. oluyor mu

 135. hangi belgeler gerekli

 136. hangi üniversiteler yüzme branşı ile öğrenci alıyor bunun hakkında yeterli bilgi bulamadım bir de diyelim ki yüzme branşından girdik yüzme dışında hangi parkurlara katılmak zorunlu

 137. merhabalar ben dicleye girmek istiyorum dicle 230 isto ben 200 aldım okul puanı ekleniyormu?? yada ekleniyorsa benim başvurma hakkım varmı ??

 138. merhaba :) ben mugla sıtkı koçman üniversitesi beden egitimi ve spor yüksek okulunu istiyorum puanı ne kadar ve hangi bölümleri vardır bana yardımcı olabilir misiniz ?

 139. ben ygs sınavından 141 aldım okul puanıyla176 wushu lisansım var rize besyo yu kazanabilirmiyim?

 140. amasya besyo ya başvuru yapmak istiyorum ama gerekli olan evrakları bilmiyorum

 141. besyo için ygs ye girmek yeterlimi?? bide vucudunda dövmesi olan için mulakatlarda sıkıntı cıkarmı??

 142. besyoları nasıl tercıhe yazabılırım yardımcı olurmusunuz puan cedvellerini bulamıyorum istediğim okulları sırasıyla nasıl yazacagım :(

 143. Ben lise 4 e bu sene geçtim geçen sene uluslararası turnuvaya katıldım tgf ye dilekçe verdim millik belgem geldi c millik işte bu akdeniz üniversitesinin millik kontenjanı var mı ? bir de en az kaç puan alsam garantilerim ? yetenek sınavında gayet başarılıyım parkurunda

 144. besyo için yatırılacak harç miktarı mulakat tarihi ve mulakattan sonra herhangi bir sınav varmı akdeniz üniversitesi için

 145. merhaba.
  BESYO ya girerken tercih yapmak zorunda miyiz yoksa direk ön kayit yaptirsak sinavllara girebiliyor muyuz?
  Simdiden tesekkurler.

 146. ben kickboks cuyum 6 7 tane belgem var 2 tane yurt dışında maçım var besoya girerken işe yararmı

 147. merhaba ben bu yıl gazi besyo spor yöneticiliğini kazandım mulakata girmeme gerek var mı acaba ? bide kayıtlar ne zaman nasıl yapılıyr???

 148. merhaba size bir sorum olacaktı ben ygs den 340 puan alsam mulakatlarda kazanma sansım artıyor mu bide mulakatlarda düyarbakır tercih edecem sizce kazanma sansım neee teşekürler

 149. merhaba ben ygsden yüksek bi puanla beden ögretmenligini düşünüyorum sizce benim için özel yetenek sınavlarında avantaj mı olur bide özel yetenek sınavları zor mu olunuyor dıyarbakır besyo düşünüyom

 150. meraba arkadaşlar. benim bi sorum olacak. ben profosyonel hentbolcuyum. şuanda profosyonel hentbol lisansım aktiff. ben beysoya girme şansım nekadar.

 151. merhaba adım eray güreşçiyim 6 yıldır lisansım var bi faydası olcak mı ? milli sporcu olunca yetenek sınavı ve kpss ye gircez mi lütfen yardımcı olun teşekr..

 152. Ankara üniversitesi spor mülakatlarına katılmak istiyorum.Acaba kayıt parası alınıyor mu ankara üniversitesinden ?

 153. MERHABA benim size sorum şu olacaktı. Ben bu yıl antrönürlük bölümünü kazandım ama istediğim ögretmenlik bölümüydü ilk etapta gitmeyip şansımı bir yıl daha denemeyi düşündüm ama daha sonra ögrendim ki gitmesem bile kazandıgım için seneye yine puanımda kırılma olacakmış şimdi merak ettiğim ben yine seneye şansımı denemek istiyorum ama ÖSYM den ögrendiğim bilğiye göre AOP puanım yarı yarıya düşecekmiş şimdi diyorumki YGS den mümkün mertebe yani 300 lerde bir puan alırsam öğretmenliği kazanma şansım ne olur acaba ?? beni bu konuda bilğilendirirseniz çok sevinirim
  şimdiden teşekkürler..

 154. ya ben sordugum soru yada soruları bulamıyorum daha sonra bu sayfaya baktıgımda bu konuda yardımcı olacak birileri var mı ?? tabi bu yazdıgımıda bulamazsam hiç şaşırmam :)

 155. adnan menderes besyo düşünüyorum ve tenisten girmek istiyorum teniste neleri soruyorlar zor oluyor mu

 156. ben besyoya girmek istiyorum 13 yaşındayım 5 senedir taekvando yapıyorum bir sürü madalyam var besyo yu lisede okuya bilir miyim ben orta son na gidiyorum seneye besyoya gidebilirmiyim (8.sınıftayım şuan)

 157. meraba admin ben besyoya gırdıkten sonra kazanamazsam ygs den veya lys den ayrı bı bölüm için tercih yapabilirmiym bu knuda yardımcı olrsanız cok sevınırm

 158. Ali taşdemir

  ben şuan 12 sınıf öğrencisiyim sene gazi üniversitesine gitmek istiyorm şuan muhasebe meslek okuyamıyorum ygsde barajı geçip girebilir miyim bide mülakatlara hazırlanmak için napmam lazım sizce bilgi söyler misiniz

 159. bende daha once bamınton turnuvalarına gırdım lısans cıkartılmıstı yaklasık 3 sene once bende bede
  beden egıtın ogretmenı olmak ıstıyorum bu lısans problem olurmu ?lisan sorgulamada tc no yazdıgımda

 160. bende daha once bamınton turnuvalarına gırdım lısans cıkartılmıstı yaklasık 3 sene once bende bede
  beden egıtın ogretmenı olmak ıstıyorum bu lısans problem olurmu ?lisan sorgulamada tc no yazdıgımda hıc kayıtlı lısans yok dıyordu ..

 161. merhaba ben 6 yıldır atletim Türkiye 4. , Ankara 4. ve takım yarışlarında çeşitli derecelerim var, ayrıca bağlı olduğum kulüp tarafından her yıl kesintisiz olarak lisansım çıkarılmakta bu bana bir avantaj sağlar mı ?yani rakiplerim önünde 1 adım önde olurmuyum

 162. uludağa ünüverstesi benden öğretmenliği bölümü istiyorum ygs de sıkıntım yok ama lys yede girmemiz gerekiyormu yardımcı olursanız sevinirim

 163. merhaba ben pamukkale üniversitesi besyo ya gitmek istiyorum.mülaktlar hakkında bilgi verir misiniz.sağlık konusunda dizimden ameliyat oldum bir sıkıntı olur mu?şimdiden teşekkürler

 164. Hüseyin ışık

  merhaba benim bir sorum olcaktı peki açık liseden besyoya girebiliyor muyuz ?

 165. Semih Yıldırım

  Bu bölümlere yani öğretmenlik antranörlük bölümlerini mülakatları geçtikten sonra mı seçiyoruz ve neye göre seçiyoruz şimdiden tesekkürler ayrıntılı bir cevap verirseniz sevinirim..

 166. merhaba ben besyoya girmek istiyorum ve branş olarak 100 m koşudan girmek istiyorum kazanmam için ne gibi durumlar gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

 167. muay thai, box veya kick boxtan alan okulları nasıl öğreneceğim ?

 168. mrb ben beden eğitimi öğretmenliği istiyorum ama besyo da mülatlar tek sferde mi yapılıyor ? yoksa bir kaç defa farklı mülakatlarda uygulanıyor mu ?? şimdiden tşkler :)

 169. Ben 3 yıldır lisanslı sporcuyum yeterli değil mi

 170. ben 3 yıllık lisanlı sporcuyum badmintondan ygs den iyi bir puan almam yeterli olmazmı

 171. ben suan universite sınavına hazirlanan bi örenciyim ve sporu sevdim zev aldimkadar hiç birşeyden zevk alamiyorum . cevremin tepkiside unuversiteyı kazan sporu unuversitede yaparsin diyorlar ve ben yaklaşik derslerin yogunludan 1 aydir sporu birak miş bi durumdayım ama ben beden hocasi olup spot salonu acmak istiyorum . benim yap tim spor tekvando ve lisansim var ve ben sporumuda cok seven birisiyim hata cevrende paranla dayak yıyorsun dıyende oldu ama ben cok seviyorum ve cok zevk aliyorum hiç kimsede umrumda deyil ben bu turkiyenin sporcularindan olmaktan gurur duyyorum ve cok seviyorum ama beden eyitimi hocasi olmak kppss varken 90 puan almak falan cok zor benim besyo okuduktan sonra işsiz kalma olasilim varmi ? tskler lütfen cvp verirn tskler

 172. Merhaba ;
  Cevapladığınız tüm soruları ve cevaplarınızı okudum ve onu dikkate alarak bir soru sormak istiyorum. Ben spor yöneticiliği okumak istiyorum ama puan olarak beden eğitimi öğretmenliğinden çok daha fazla bir puan istiyor peki siz beden eğitimi öğretmenliğine giriş daha zor diyorsunuz yani yüksek puan alıp beden eğitimi secen birisine göre puanım daha düşük olduğu halde spor yöneticiliğini seçmiş olsam ne kadar mantıklı olur ve girebilme ihtimalim nedir. Ve son olarak spor yöneticiliği bölümünü bitirdikden sonra pek fazla iş bulma ihtimali yok diyorlar ne kadar doğru?
  Teşekkürler…

 173. Merhaba akdenizin bu yılki parkurunu göremedim bununla ilgili bilginiz var mı acaba ??

 174. admin bey Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi nde besyo var mı yokmu anlamadm biliymsnz acaba. ve önce çukurova ün. ne hazırlanp sonra oraya grmeyi dşnyrm yani osmanye mülakatta bi yabanclk çekermym sizce? şimdden teşkkrler:)

 175. ii günler ben hakem ya da antranör olmak istiyorum bunlar için ne yapmam gerekiyor besyo dan gidebilir miyim…?

 176. akdenizde beden eğitimi öğretmenlği okumak istiyorum öss de 350 puan aldım okul notumda yüksek 11 sene voleybolla ilgilendim çok istiyorum puanım etkili olurmu çok etkilemediğini solediler parkuru falan geçsem grebilirmiyim bilmiyorum sadece parkur ve mekik koşusuna greceğim değilmi onun dışında bi sınav yok değilmi

 177. besyo’ya girmeyi çok istiyorum. fakat türbanlıyım. bi problem olur mu?

 178. Spor Liselerine Ek Puan Veriliyomu Besyoya Girişte ?

 179. 140 taban puan istenen bir üniversitede 238 puanın ne kadar bir avantajı olur acaba ögrenebilirmiyim?

 180. meraba ben 231 aldım ygs ham puan tek bi üninin mülakatna mı girebiliyorum mesela gazide cıkmadı aynı sene baska ünülerdede mülakata girebiliyormuyum

 181. Ben ygsden190 aldım Besyo’ya girmek istiyorum ogretmen olma şansım var mı?

 182. ben ticaret meslek lisesisi sonsınıfa gidiyorum bu sene ygs puanında barajı geçemedim seneye dersaneye gidip tekrar ygsye giricem ve beden eğitim ögtemenliğini okumak istiyorum milli filan değilim mesela balıkesire gidicem parkurrluk sınavına giricem peki balıkesire gittiğimizde nerede kalıcaz parkuru önceden nasıl bilicez parkuru öğrenmeden direk beyso sınavınamı giricez.

 183. hacettepe besyo istiyorum ygs puanım 330 nasıl bir yol izlemeliyim nasıl hazırlanmalıyım

 184. Hakemlik ve antrenörlük belgen var ise üniversiteye girişte bi yararı var mıdır?

 185. özge yurdakadim

  ben açık öğretim lisesi mezunuyum ben küçük yaşta basketbolla uğraştım ve beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum,ne yapacağımı bilmiyorum beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim yaşım 23

 186. özge yurdakadim

  merhabalar;ben Ankara’dan özge 23 yaşındayım küçük yaşlarda basketbol oynadım açık öğretim lisesi mezunuyum ben beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum fakat bunun için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum en kısa zamanda yazarsanız sevinirim iyi çalışmalar…

 187. merhaba.. ben antrenörlük düsünüyorum.. mülakatlarda ben ne yaparım?

 188. lys den sonra tercih zamanı geldiğinde tercih yapmadan sadece mesela muğla üni. besyo nun mülakat bedelini yatırarak besyo sınavına girebiliyormuyuz?

 189. Merhaba ben 9.sınıftayım 3sene sonra lise diplomam iyi olursa yurt dışında futbol okullarına nasıl kayıt olabilirim yardımcı olabilir misiniz

 190. Hocam benim kick box lisansim var ygs deki en yuksek notum 155 sizce basvuru yapsam gelirmi girebilirmiyim

 191. merhaba ben 10 senedır spor yapıyorm ve bır cok derecem var mililiğimide aldım bu sene ama ygs den 140 puan aldım sakarya besyoya girebiliyomuyum ? bu sene

 192. balıkesir üniversitesini istiyorum .. ama mülakata orda mı gircem ??? yada sporun handi dalından girceme nasıl karar wercem .. daha önce spor geçmişim yok .. girebilir miyim ?

 193. Benim gözümde sıkıntı var 2 sinde de bu benim için sıkıntı olurmu

 194. 2 senem var ama ben ege unıversıtesıne gırmek ıstıyorum bunun ıcın yetenek sınavların da ne gıbı sınavlar yapılır.Bide mili sporcular ıcın yetenek sınavında ne gıbı avantajı vardır ?

 195. S.a arkadaşlar Açık liseden mezun olanlar BESYO ya girebiliyor mu ?

 196. dövmelı kısıler alınmıyor mu ?

 197. Ali Cem KARABABA

  Ankarada açık mesleklisesinde okudum lise mezunuyum daha önce alanyada okullar arası voleybol takımında oynadım ve yüzme kulübüne katılmıştım . barajı geçince hangi okulda hangi yetenek sınavı yapılıyor yani koşulları nelerdir ayrıntılı bir şekilde bilgilendirirseniz sevinirim..

 198. ben basketbol oynuyorum 7 senem oluyor derecelerim var birde türkiye yarı final şampiyonluguna kadar yüksekldik beni bandırmadan kiraladılar orda maçlık oynadım türkiye yarı final maçında bunlar ek puan OLARAK GERİ DÖNERMİ ACABA

 199. Amatör olarak voleybolla ilgileniyorum benim bu üniversiteye girebilme şans nedir?

 200. iyi günler ben meslek lisesi öğrencisiyim son sınıfa gidiyorum 2.3 sene bayan futbol takımında oynadım yaşımdan dolayı okulda oynama şansım kalmadı ve kulüpte 2.lig’de oynadım düşüncem Ankara Beden eğitimi öğretmenliği ne yapmam lazım ve lisansım var işe yarar mı? yardımcı olursanız sevinirim

 201. hangi liseere gitmek gerekir

 202. hangi liseere gitmek gerekir??fdffdfsfsdfdsfsf

 203. Yasin kışmı

  Ben gazi besyoyu istiyorum bunun için yapmam gereken nedir kaç puan almam bana avantaj getirir

 204. adsız dedi ki

  öz geçmişten nasıl giriliyo

 205. Merhaba, ben lise 10. sınıf öğrencisiyim ve besyo kazanmayı çok istiyorum. şimdiden çalışmaya başladım, besyoyu kesin olarak garantilemem için nasıl çalışmam gerek? Besyo için hangi branşta iyi olmalıyım? yada hangi branşa besyoda öncelik veriyolar ya da hangisine ihtiyaç var?

 206. merhaba, ben üç senedir kickboks yapıyorum ve lisansım var milli takımada şu anda girmeye uğraşıyorum birdahaki sene sınava giricem ve beden eğitimi öğretmenliği istiyorum acaba okuldan mezun olduktan sonra atanmalarda milli sporcu olmanın herhangi bir etkisi oluyormu?

 207. Bir de bana İstanbul içinde BESYO bölümü için hangi üniversiteyi önerirsiniz.

 208. merhaba ben 3 senedir kickboks yapıyorum lisansım var ve boks ve kickboks da İstanbul çapında bazı derecelerim var milli takıma da girmek için uğraşıyorum bir daha ki sene sınava gireceğim beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum eğer milli takıma girebilirsem bunun bana nasıl bir artısı olur mesela mülakatlarda bir artısı olur mu veya da mezun olduktan sonra atanma konusunda bir artısı var mı?
  Bir de B.E.S.Y.O bölümü için İstanbul da hangi üniversiteyi önerirsiniz.

 209. Merhaba ben Anadolu Üniversitesi artistik cimnastik antrenörlüğü bölümüne girmek istiyorum. Eğer yetenek sınavını geçersem branş sınavına ne zaman girmem gerekiyor bana bi yardımcı olursanız sevinirim

 210. Ben milli sporcuyum avrupada derecemde var ben millilik kontenjanından girebilirmiyim baraja gecemezsem

 211. Admin bakarmisiniz.. ? Ben adiyamanda bir amator kulüpte kaleciyim tff lisansim var bunun bana sunacagi avantajlar nelerdir bn ankara istiyorum biraz bilgi verebilir misiniz ?tesekkur ederimm .. :)

 212. Ben çok önce farklı sporlar yaptım spora yatkin bir yanim var ama profesyonel değilim sporu çok seviyorum benim girme şansim ne kadar yardimci olurmusunuz ?

 213. Selamun Aleykum admin kardeşim.
  Yaım 17 suan lıse 4 de stajdayım ve staj yerınden bu mesajı yazıyorum ben 15 yaım kadr 9 yasımdaan 15 yasıma kadr profosyonel olarak futbol oynadım sol bacagımda cıkan kıss yuzunden amelıyat oldum ve futbolu bıraktım 2 yıl gıtmedıgımden mıllı ve prof lısansım ıptal edıldı yetenegım aynı ama bıraz hızım dustu bacaktan dolayı suan bı sporla ugrasmıyorum bana bır sıte veya besyoya hazırlaa bılıcek bırılerını onerebılımrısın ornegın sakarya besyosu hzırlık kursu gıbı ben Sakarya unıversıtesı beden ogretmenlıgı veya antırenorluk secıcegım bana twıtter hesabım #wache4starz veya facebook http://www.facebook.com/tolgatotti44 den ulasabılırsen cok sevınırım bu ılk ve son yorumum olucak cunkı sımıden tesekkur eder ve ılgılenmenızı ısterım

 214. Merhaba ben bu sene eğitim fakültesinden mezun oluyorum besyo okumak istiyorum bu sene YGS ye başvurdum eğer besyo yu kazanirsam eğitim derslerini aldığım için 2 yıl daha mi okurum yoksa 4 yilmi olur eğitim derslerini saydirabilir miyiz

 215. Lys puani da kayde alınıyor mu besyo da yoksa sadece ygs puani yeterlimidir tek başına

 216. Merhaba ben 5 yıldır sürekli lisanslı olarak halter sporuyla uğraşıyorum.Antalyada ve türkiyede çeşitli derecelerim var . C sınıfı millilik belgesine sahibim. Ygs ye girdim universitenin sitesinde belirtilen milli sporcuların alması gereken puanı aldım diyelim . Yetenek sınavlarina girmem gerekir mi ? Yerlesme ihtimalim nedir ? Şimdiden tesekkurler…

 217. her bransin mulakatlari ayrimi

 218. taekwandodan 3 yıllık lısansım var bu besyoya gtmemde yarar saglar mı

 219. ygs den 186 aldım tek seferde çıkarılan 4 yıllık lisansın var besyoya nasıl girebilrim

 220. Günlerdir araştırıyorum. Başvuru yapmak için bizzat okula mi gitmek gerekiyor yoksa başka yolu var mı

 221. Akdeniz’e gitmek istiyorum burdan oraya başka bi şekilde başvuru yapamam mi okula gelmeliyim

 222. yetenek sınavlarında parkura girmek zorunlumu parkura girmeden branş seçerek girebiliyomuyuz mesela 1500 m veya 800 m koşu vb.qibi

 223. Universite tercihi yaptim örneğin mat bölümü tuttu ve kayit yaptirmadim universiteye besyoye girebilirmiyim ?

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.