koç burcunun simgesi

Burçların Özellikleri Ve Simgeleri

İşte burçların genel özellikleri ve özelliklerini anlatan simgeleri;

İKİZLER
Zeki olmaları ikizler burcunun olduğu bilinen bir özelliktir.İkizler burcu olan kişiler genellikle çift karakteri tek bünyede bulunduran,tavırlarında dengesizlikler barındıran tipler olarak algılansa da asıl öne çıkan özellikleri olaylara değişik açılardan bakabilmeleridir.Bu özellikleri sayesinde yere sağlam basarak dengeli tutumlar sergilemektedir.Bu yüzden ikizlerin simgesinin zemini düzdür.

BOĞA

Boğa burcu dediğinde ilk aklınıza “süreklilik” geldiyse doğru yerden yakaladınız demektir.Boğa burcu yaptığı her işte sürekliliği arar.Günü birlik hevesler peşinde koşmak yada her gün ayrı bir şey ile uğraşmak yerine,sürekli tek iş üstüne giderek en iyisini,en detaylısını yapmayı tercih eder.Süreklilik kelimesini; kariyer planlarında,arkadaş seçimlerinde,ilişki seçimlerinde en başa yazarlar. O yüzden Boğanın simgesinde sürekliliği temsil eden çember bulunur.

BAŞAK

Başak burcu düzenin,tertibin burcudur.Ayrıca başak burcu olanlar kafasına koyduğunu yapan asla önüne çıkan engeller yüzünden pes etmeyen kişilerdir.O yüzden simgesinde inişli çıkışlı çizgiler barındırır.Engellere karşı devamlılık özelliği taşıyan başak ayrıca yükselişe geçtiğinde de “ben oldum”, ”artık tamam” demez yoluna bildiği gibi devam ederler.

AKREP

Akrep burcu aynı akrep gibi kendisine zarar verenlere karşı acımasız tepkiler verir.Akrep burcu ismini aldığı akrep’e benzediğinden simgesinde de kuyruk şeklinde bir ok bulunur.Vicdani özellikleri çok kuvvetli olan akrep burcu buna rağmen ilgi,alaka gösterme konusunda tam bir pintidir.Akrepten ilgi alaka beklemeyin.Asla karşınıza almayın.İçtenliğinden şüphe etmeyin.

ASLAN

Aslan burcu aynı aslan kral çizgi filmindeki gibi krallığı sever.Her zaman her ortamda liderlik elinde olsun yönetme yeteneğini sergilemek ister.Gerçekten de bu konuda başarılıdır.Aslan burcu kolay kolay ikinci adam olmayı beceremez.Yönetilmesi,ele alınması zor karakterli kişilerdir.

KOÇ

Koç burcu cesurdur.Her konuda her olayda atılganlık gösterir.Sözünden ,düşündükten taviz vermez korkusuzca dile getirir ve uygulamaya geçer.Bu cesaret ve atılganlık özelliğinden dolayı koç burcunu ismine de uygun olan boynuz simgesi simgeler.Hazırcılığı seven bir yapıya sahip değildir.Yapacağı her şeyi bizzat kendi yapıp iyice titizlenir.

YAY

Yay burcu ismini tahmin edebileceğiniz gibi okçuluk sporundan almaktadır.Yay burcuna sahip kişiler kendine güvenir.Okçularda kendine güvenmeden yaptığı her atışta başarıdan çok uzaklaşırlar.Yay burcuna sahip kişilerin hayat enerjileri kolay kolay bitmek bilmez.O yüzden simgesinde yaydan çıkmış ok figürü barındırır.

KOVA

Kova burcu hakkında tek diyebileceğim tek özellik onu asla tam tanıyamazsınız.Şu durumda şunu yapar ,şu tepkiyi verir cümlelerinin kurmaktan kaçının kova burcu hakkında.Çünkü yalancı çıkarsınız.Bu özelliğinden dalga şeklinde simgesi vardır.Kimi zaman yükselir kimi zaman alçalır.

TERAZİ

Burcun ismi burcu tamamı ile anlatmaktadır.Her zaman adalet duygularıyla hareket eder.Kovanın tam anlamıyla zıttı şeklinde dengelidir.Terazi burcu olan biriyle 1 hafta geçirmeniz onun ne zaman, ne durumda, ne yapacağını çok rahat tahmin etmenize yeterlidir.Simgesinde de ismine ve özelliklerine uygun terazi figürü bulunur.

BALIK

Balık burcu sulu gözlüdür diye bilinir ki bu doğru bir bilgidir.Fakat basit bir tabirdir.Balık burcu gerçekten duygusaldır.Duygularını paylaşmayı çok sever.Bu özelliği tek taralı olarak kalmaz sizinde duygularınızı açmanıza yardımcı olur ve sizi dinleyip yardımcı olmaktan zevk alır.Kısacası bağlılığın dibine vurur.Modern hayatta yıpranmaya çok maruz kalan bir burçtur.Bağlılığı simgesine de yansımıştır.

OĞLAK

Oğlak yaşadıklarını tecrübe etme özelliğiyle bilinir.Gerçekten yaşadıkça öğrenir,öğrendikçe kendine güveni artar.Bu özelliği sayesinde yaşı ilerledikçe güveni artar emin adımlarla ilerler.Pes etmez .Yanlış yöndeyse,yön değiştirmekten çekinmez.Bundan dolayı simgesi de keskin virajları anımsatan çizilerden oluşur.

YENGEÇ

Yengeç balığa benzer.Ayrıldıkları nokta ise duygularını direk belli edemez.Balık kadar duygusaldır.Ancak çekingen olduğundan ilk hareketleri hep çevresinden bekler.Çevresinden karşılar ihtiyaçlarını.Bu yüzden de gayet uyumlu yapıya sahiptirler.Duygusal alışverişi sever ve simgesinde de bunu barındırır.

Burçların Özellikleri Ve Simgeleri

 Etiketler:
Kategori: Genel Yazar: (233) Yorum yapılmamış Tarih: 18 Ekim 2012

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.