Facebook’ta mesaj aracılığıyla dosya göndermek

Facebook’ta mesaj aracılığıyla dosya göndermek

Neredeyse herkesin bir Facebook hesabı edinmesi ile birlikte artık insanlar arası iletişimde hızlı ve kolay bir yol halini alan Facebook, gün geçtikçe insanların birbirleri ile kurdukları iletişimi kolaylaştırmak için yeni uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Mesaj sistemini mail ile birleştirmesinin ardından kullanıcıların birbirlerine Facebook üzerinden dosya gönderebilmesini olanaklı kılmıştır.

Artık insanlar istedikleri dosyayı mail yerine Facebook üzerinden de gönderebiliyorlar. Özellikle cep telefonu operatörlerinin Facebook’a erişim için özel hazırladıkları çok hesaplı paketler sayesinde insanlar artık mesajlaşma ihtiyaçlarını Facebook’tan karşılamaktadır.

Facebook üzerinden istediğiniz dosyayı bir başka Facebook kullanıcısına göndermek için yapmanız gereken şey çok kolay. Üst tarafta mesajlarınıza ulaştığınız konuşma balonu butonuna bastığınızda açılan listeden “Tümünü gör” butonuna basarsanız tüm mesajlarınıza ulaşacaksınız.

Sağ üst köşede “+Yeni Mesaj” butonuna basarak yeni mesaj gönderme sekmesini açtığınızda doldurmanız gereken iki kutucuk bulunmaktadır. Biri dosyayı yada mesajı göndereceğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız gereken satırdır. Üst kısıma bunu yazdıktan sonra alt tarafta mesaj olarak yazacağınız metni ekleyebilirsiniz.

Ve dosya eklemek; mesajınızı yazdığınız satırın hemen altında, “Dosya ekle” yazan butona tıkladığınızda karşınızda dosyalarınızın yer aldığı ekran olacaktır. Buradan seçtiğiniz dosyayı mesajınıza ekledikten ve dosyanın tamamen yüklenmesini bekledikten sonra gönder butonuna basmanız yeterlidir. Mesajınız ve eklediğiniz dosyanız göndermek istediğiniz kişiye ulaşacaktır.

Facebook’un bizlere her geçen gün sunduğu yeniliklerin sonu gelmek bekliyor. Bizlere de hayatımızı kolaylaştırmak için yalnızca kullanmak kalıyor.Kategori: Bilgilendirme, Sosyal Medya Yazar: (1487) 1 yorum yapılmış Tarih: 5 Aralık 2012

YORUMLAR

1 Yorum var

  1. Ama dosya bi türlü yüklenmiyooor. Yarım saat yüklenmesini bekliyorum -,- ooooffff

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.