Gece topuzu(Fransız Topuzu)Yapımı

Gece topuzu(Fransız Topuzu)Yapımı

Topuz bayanların günlük hayatta olduğu kadar özel günlerde veya gecelerde en çok tercih ettikleri saç modellerinden olmmuştur.Her kıyafetle özellikle abiye kıyafetlerle oldukça uyum sağlayan topuz modellerinin bir çok çeşiti bulunmaktadır.Bu çeşitler arasında en çok kullanılan topuz modeli Fransız topuzu diye adlandırılan topuz şeklidir.

Bayanlar özel geceler ve durumlar için topuz modelini uygulamak için genellikle kuaför salonlarını tercih etmektedir.Ancak bu yazımızı okuyan bayanlar kendi topuzlarını kendileri yapabilecektir.Gece topuzuna yapımına başlamak için ilk olarak gerekli malzemelerden başlayalım istedik.İşte gerekli olacak malzemelin listesi;

  • Saç spreyi
  • Topuz firketesi(tel toka)
  • Saç fırçası
  • Kurutma makinesi

İlk olarak saçınızı fırçanız ile iyice fırçalayınız.Fırçalama işlemi yaparken birazda saç spreyi sıkarak elektriklenmesini engelleye bilirsiniz.Kurutma makinesini kullanarak saçlarınızı kökten uçlara doğru fırçalamak saçlarınız topuz için hazır hale gelmesini sağlayacaktır.

Saçınızı sağ ve ya sol bir taraf belirleyerek düzgün bir hale gelene kadar defalarca aynı işlemi tekrar ederek fırçalayın ve spreyleyin.Saçınızın ön kısımlarının kabarık olmasını istiyorsanız saçlarınızı geriye doğru fırçaladıktan sonra ön kısımlarını öne doğru itin fırçanızı burada tutarak kurutma makinesiyle kurutun.Aynı etkiyi yaratmak için bigudi kullanarak 15 dakika bekleyebilirsiniz.

Daha sonra saçınızı bir elinizde tutarken diğer elinizle  topuz firketesiyle tutturun.Firketeyi tuttururken en alttan başlayarak uygulayın.Sprey kullanarak sabitlemeyi sakın unutmayın.

Son olarak saçınızı elinizle yukarıya  kaldırarak saat yönünde kıvırmaya başlayın.Bu işlemi yaparken saçınızın alt kısmının ne çok sıkı nede çok bol olmamasına dikkat edin.

Kıvırdığınız saçınızı tokalarla sabitleyin.Topuzun en ucunda kalan kısmını çok iyi tutturmanız topuzunuzun sağlam olmasını sağlayacaktır.

Dışarıda kalan saç tutamlarını topuzunuzun içine doğru itin ve sprey sıkın.Son olarak saçınızın tamamına uzak tutarak sprey sıkın ve sabitleyin.

Özel gecelerde şık ve gösterişli olmak için topuzunuza kadife veya saten siyah bir fiyonk takarak güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.Etiketler:
Kategori: Genel Yazar: (293) Yorum yapılmamış Tarih: 31 Mayıs 2012

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.