Hangi Tene Hangi Renk Saç Boyası Yakışır

Hangi tene hangi renk saç boyası yakışır

Kadınlar için en önemli olgulardan biri şüphesiz ki saçlar ve saçların bakımıdır. 2012 Yılının trend saç modellerini daha önceki yazılarımızda yayınlamıştık. Bu yazımızda hangi ten rengine hangi renk saç boyası uygulanmalı , renk seçimleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? tarzı soruların cevaplarını arayacağız.

Saçlarını boyatacak kadınlar  önce kendi tenlerine uyacak tonlarını tespit etmelidirler. Tabi ki bu işlemi alanında uzmanlaşmış bir kuaförün gözetiminde yapmalı ve akabinde saçlarını boyatmalıdırlar. Saçlarını boyattıktan sonra  hangi kıyafetleri uyumlu bir şekilde giyebileceğine ve makyajında nasıl tonlar kullanacağını artık birçok kuaförlerde bulunan makyaj uzmanlarına danışmalıdırlar.  Hangi ten rengine sahip kadınlara hangi boya renginin yakışabileceğini araştırdığımızda şu şekilde sonuçlarla karşılaştık :
Beyaz Tenli Bayanlar saçlarını hemen hemen kızılın tüm tonlarını boyatabilirler. Bu kişilerin saçları düz, dalgalı, kısa, uzun farkı gözetmeksizin bakır tonlardan yaşlarını büyütmeyecek kadar bütün kızıl tonlara boyanabilir. Ama mutlaka saçlarda bir yansıma sağlayacak zemin tonuyla uygun ikinci bir kızıl tonu saça uygulatmalıdır.

Buğday ten rengine sahip kadınlar daha çok kahve tonlardan kızıl kahve tonlarını boyatıp içinde kızıl renk oyunları olan tonlar seçmelidirler.  Ayrıca saçlarını kızıl tonlara boyatan esmer bayanlar saçlarını çok katlı kestirmemeli, bu rengi daha düz saçlarla birlikte kullanmalıdırlar.Son olarak yılın moda renklerinden biri olan kestane sarısını denemenizde fayda var.

Esmer ten rengine sahip bayanlar Bakır tonları modasını saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Sarı ve sarıya yakın renklerden uzak durun. Saçlarınızın şekli hiç önemli değil siyah ve kızıl renk sizi her zaman şık gösterecek renklerdir.Etiketler:
Kategori: Genel Yazar: (1487) Yorum yapılmamış Tarih: 30 Mayıs 2012

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.