HAYATA OLUMLU BAKMAK

HAYATA OLUMLU BAKMAK

Hayat zorluklar ile risklerle doludur. Hayat yeterince zorken onunla baş edebilme sanatını doğru icra ettikten sonra zorluk bir yana eğlence de tavan yapabilirsiniz. Hayat sizi zorlayacağına siz hayattan öyle zevk alın ki hayat sizin enerjiniz karşısında zorlansın . Hayattan zevk almanın en büyük koşulu hayata olumlu bakmak. Olumsuzluğu kelime bünyenizden atın. Olumsuzluk kelimesi dilinize değmesin. Hayatın her cilvesine olumlu bakın. Olumlu bakmak insana iş hayatında, eğitim hayatında, ikili ilişkilerde kısacası tüm hayatında yükselmesine, başarıya ulaşmasında en önemli kuraldır.

İşte Olumlu Düşünceye Bakmanın Yolları;

  1. İnanın. Hayatınızda olumlu bir şeyler olabileceğini  yada olumsuzluklarla başa çıkabileceğinize inanın. Elbette kimse sizden saçma saçma mutlu olmanızı beklemeyecektir. Boş mutluluklar da gerçekten boştur onlardan olmayın. Kendinize ve olumlu düşüncenin gücüne inanın.
  2. Yaptıklarınızı gözden geçirin. Sizi olumsuz  düşünceye iten ve mutluluktan uzaklaştıran olayı çözümleyin. Bu genelde insanların mesleği olur. Mesleğinden keyif almayan insanlar işini sadece zorunluluk olarak görür. Yapmayın bunu. Ne yapıyorsanız isteyerek  yapmanın yöntemini bulun. Yaptığınız işin muhakkak birine bir fayda sağlayacağını gözden kaçırmayın. Bu bilinçte yaklaşın sizi mutsuzluğa, umutsuzluğa sürükleyen duruma.
  3. Kasmayın. Stresten, olumsuzluklardan uzak durup mutlu olacağım diye fazla kasıntılara girmeyin. Hata yapmayacağım diye çok uğraşan biri muhakkak hata yapacaktır. Olumlu oldurmaya çalışırken hayatınızı gereksiz kasmalar çok düşünmeler de sizi zorluklara iter.
  4. Çok Ama Küçük hedefler koyun. Herkesin hedefi olmalıdır kesinlikle. Ama bunlar çok büyük çok uzun soluklu olmamalıdır. Örneğin; bir kurumda çalışan iseniz ve hedef müdürlük ise hedefe ” Müdürlük ” yazmayın. Önce şeflik yazın sonra müdür yardımcılığı yazın. Sonrasında zaten gelecektir. Hedef  aynı ama o hedefe giderken birden çok şey başarmış olur ve öz güveniniz artar.


Etiketler:
Kategori: Genel Yazar: (233) Yorum yapılmamış Tarih: 6 Kasım 2012

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.