iddaa logo

İddaa Nasıl Oynanır ?

İddaa bir Spor Toto kuruluşudur. Genel olarak tanımlıyacak olursakta bir bahis oyunudur. 2004 yılında kurulan iddaa şimdi çok büyük bir Pazar payı elde etmiştir. Türkiye ekonomisine 2004-2007 arası toplam 989 milyon TL KDV olarak katkıda bulunmuştur. Yaklaşık 100.000 insanın geçim kaynağı olmuştur.

İddaa üzerinde çeşitli ihtimallerin bulunduğu bir kupon  üzerine yazılır. Burada iddaa listesinde olan (futbol veya basketbol) maçlarının numarası kalemle kodlanır.

İddaa kuponu ilk başta karışık gibi gözüksede aslında basit bir sistemi vardır. Listede 1 yazılan yer ev sahibi takımı 0 yazılan yer beraberliği 2 yazılan yer ise deplasman takımının kazanacağı rakamı belirler. Sadece müsabakanın maç sonucu tahmini değil ilk yarı sonucu, ilk yarı maç sonu sonucu, karşılıklı gol olup olmayacağı, takımın kaç farklı kazanacağı, maçta kaç gol olacağı gibi çok fazla sayıda tahmin bulunmaktadır.

Ganyan oranları belirlenirken dikkat edilen husus hangi takımın kazanacağı ihtimalinin yüksek olmasıyla ilgilidir. Eğer takımın kazanmasına kesin gözüyle bakılıyorsa o takıma verilen ganyan oranı düşük olur. Sürpriz bir şekilde diğer takımın kazanması olasılığı düşük olduğu için verilen ganyan oranı yüksek olacaktır. Bu aynı şekilde diğer tahmin oranlarınada yansıyacaktır.

İddaa’da misli sistemi olduğu için en az 2 TL ve istediğiniz kadarda yüksek mislili meblağalar yatırabilirsiniz. İddaa’daki düşünülen mantık kesin gözüyle bakılan maçlara daha fazla para yatırılarak garanti ikramiye kazanma düşüncesidir. Ancak iddaa’da hiçbir maçın garanti olmayacağıda bilinmelidir.Kategori: Bilgilendirme Yazar: (20) 1 yorum yapılmış Tarih: 14 Ağustos 2012

YORUMLAR

1 Yorum var

  1. İddayı ilk çıktığı andan beri oynarım, ama pek tutturduğumu söyleyemem.

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.