Isınma hareketleri

Isınma hareketleri nelerdir ?

Isınma hareketleri :  Sportif hareketleri istenilen tarzda uygulamak ve bu hareketlerden maximal verim elde etmek istiyorsak, vücudumuzu yormadan önce uygun vücut sıcaklığını yakalamak gereklidir.Aksi taktirde yapılan sportif faliyet hüsranla sonlanabilir.

 

Vücudun ısısı 38 – 39 derece geleseye kadar ısınmak yeterli olacaktır. Doğru vücut ısısınnda metabolizma daha verimli çalışacaktır.Bilimsel olarak bu değer %13 olarak belirlenmiştir. Kas kasılma ve gerilme hızınında bilimsel olarak %20 civarında daha hızlı olduğu saptanmıştır.


Isınmadan yapılan hareketler sakatlanma riskinizi inanılmaz derecede artırmaktadır. Ayrıca ısınılmadan yapılan sportif faliyetlerden sonraki aşamayı düşündüğümüzde aşırı ve birden yüklenmeden kaynaklanan ağrılar  bir kaç gün kendisini gösterecek size rahatsızlık verecektir. Isınma hareketleri

Sporda ısınma hareketleriyle ilgili  videolarımızı aşağıda paylaşacağız.

Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu 4.sınıf Öğrencisi Salman Sarıgil aklınıza takılan soruları cevaplacaktır.Sorularınız için yorum alanını kullanabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=2w9Y6T2zGs8

 Kategori: Sağlık, Spor Yazar: (1487) 2 yorum yapılmış Tarih: 8 Nisan 2012

YORUMLAR

2 Yorum var.

  1. hiç güzel değil

  2. UZAMA HAREKETLERİNDE VÜVUT KASLARIMIZI GERDİĞİMİZDE KASLARIMIZIN UZAMASI DOĞRUMUDUR BU Bİ NEVİ BOY UZAMASIMIDIR TEŞEKKÜRLER

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.