www Muhteşem Yüzyıl hd en yeni , son bölümleri hd özetler fragmanı sezon finali tek parça

Muhteşem Yüzyıl En yeni – son Hd özet bölümleri – fragmanı

Muhteşem Süleyman’ın hayatını anlattığını söyleyen Muhteşem Yüzyıl Dizisi, bilindiği gibi birçok tarih derneklerinin, sivil toplum kurulaşmalarının ve ülke insanının tepkisini çekti. Osmanlının en ihtişamlı Padişahı’nı bu şekilde yansıtması doğru olmadığını biliyoruz. Ancak ne hikmettir dizinin funları oldukça fazla, sivil toplum kuruluşlarının tepkisini çekince kendine gelen dizi yönetmenleri ve senaryo yazarları. Diziyi kısmen de olsa izlenecek hale getirmişler.

İyi ile doğruyu ayırt etmek için tarihi doğru kaynaklardan okumanızı öneriyoruz. Muhteşem Yüzyıl Dizisi tarihi anlatacak kadar kapsamlı bir dizi olmadığını belirtmekte fayda var. Muhteşem Yüzyıl Dizisi sadece hayali senaryo ile üretilen bir tarihi dizi olmaktan öteye gidemiyor.

Saray hayatının açık bir şekilde anlatımının yapıldığı dizide tepki çeken noktalar birçok şeyin abartılması. Sultan Süleyman Han’ın olmadığı bir karakterde insanlara gösterilmesi. Toplumun tarihi dizilere düşkünlüğü eskiden beri bilinen bir şey ancak doğru kaynaktan doğru şekilde yazılan senaryolar ile yayınlanması gerekiyor.

Sanırım bu kadar eleştiri yeterli, övülecek bir yanı olduğunu düşünmememize rağmen Muhteşem Yüzyıl Dizisi, dizi sektöründe bir çığır açmayı başardı. Gerçek bir teknikle ciddi bir çalışma ile başarılı işler ürettiği inkâr edilemez. En özel ve denenmemiş teknikleri yaparak dizi ilgisini daha da arttırdı. İnsanların Osmanlı’ya olan ilgilerinin artmasına da neden oldu.

Birçok yazar Muhteşem Yüzyıl Dizisi’nden sonra Sultan Süleyman Han’ın adına biyografik kitaplar çıkarttır. Netice itibari ile Muhteşem Yüzyıl Dizisi iyi işlerde başardı. Dizinin tanıtımını sizlere yaptık. Diziyi uzun bir süre takip edenler için Muhteşem Yüzyıl En yeni – son Hd özet bölümleri – fragmanı adı altında video ve resim galerisi oluşturduk . Resim galerisinde en yeni muhteşem yüzyıl fotoraflarına bakabilirsiniz , Özet , final bölümlerini hd farkıyla youtubeden çektiğimiz videolarıda sizlere paylaşacağız. İyi seyirler diliyoruz.

Muhteşem Yüzyıl En yeni – son Hd özet bölümleri – fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=mcc8w1JKHlg

Muhteşem Yüzyıl ResimleriEtiketler:
Kategori: Genel Yazar: (1487) Yorum yapılmamış Tarih: 8 Ekim 2012

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.