yuz lekeleri

Her bayan belirli dönemlerde sivilceleri oluşabilir ve hatta kimi bayanlar hayatları boyunca sivilce ve izlerini taşıyabilmektedir.Sivilceler oluşmaya başladığı anda bayanlar sivilceleri sıkmaya başlar.Bunun sonucunda ciltte çukurluklar,kılcal damar çatlamaları ve gözeneklerin açılması gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Günümüzde sivilce izlerinden kurtulmak çokta zor değildir.Sivilceler siyah noktalar ve içerisinde oluşan kistler bu gibi sorunlarınız var ise yapmanız gereken banyoda yüzünüze parmak kesesi yaparak ölü cilt hücrelerinin soyulmasını sağlamaktır.

Haftada 1 veya 2 kez limon suyu,kahve telvesi,maden suyu karışımı ile cilde ovularak masaj yapılması cilde peeling yapmış olursunuz ve siyah noktalarla mücadele edebilirsiniz.Haftada bir defa yatıştırıcı etkisi olan çay ağacı maskelerini bitkisel plasenta içeren yeşil çay maskelerini de kullanmak bu sorunları en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Sivilce izleri lekeleri ve çukurlukları için ise;Sivilceler iyileşme dönemindeyken ve kırmızı bir görüntüsü var ise güneşe çıkarken mutlaka koruyucu krem uygulayıp öyle çıkmalısınız.Çünkü sivilce kabuklanmaya başladığı bu dönemde güneşe karşı çok hassastır.Eğer güneş koruyucu kullanmazsanız sivilce lekeleri cildinizde kalacaktır.Süreceğiniz koruyucu güneş kreminin en az 30 faktör olması gerekmektedir.

Bilinen güneş koruyucu kremleri çok ince olan derimizden alt tabakalarına zor inerken nano teknoloji kullanılarak üretilen koruyucular rahatlıkla cildin alt tabakasına ulaşabilirler.

Kılcal damar sorunu;

Sivilceli  bölgeyi tamir etmeye çalışırken ya da sivilceye  çıkış kapısı açılmadan yapılan kontrolsüz bir şekilde sıkma işlemidir ve bunun sonucunda  kılcal damar çatlaması olur.Çözümü ise cildin her akşam ılık su ile temizliğinden sonra madensuyundan yapılan buz kalıplarını günde 1,2 kez yüzde gezdirmek  kılcal damarları küçültür. 7

Önemli;Bu işlemi abartmamak ve cildin çok fazla soğumasını engellemek gerekmektedir.

 Etiketler:
Kategori: Genel Yazar: (293) Yorum yapılmamış Tarih: 4 Mayıs 2012

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.