Numan Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te yeni anayasaya dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CHP'nin İnsan Hakları Eylem Planı'na eleştirilerine de cevap veren Kurtulmuş, 'Daha dün açıklandı, hemen eleştirmek samimi değil. Son derece iyi niyetli mükemmel şekilde hazırlandı' dedi.

Numan Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması
Numan Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması
GİRİŞ 03.03.2021 12:23 GÜNCELLEME 03.03.2021 12:43
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları şöyle:

Dün eylem planı açıklanmışken bunun samimi olmadığını iddia etmek hoş değildir. Büyük bir iyi niyetle yapılan eylem planıdır. Daha yeni başlıyoruz. Ben her satırını defeatle okumuş biri olarak söylüyorum, iyi niyetle hazırlanmış bir eylem planıdır. Ümit ediyoruz ki uygulanması da etkin şekilde olur. Kimsenin elinde samimiyet ölçer yoktur. 19 yıldır iktidarda olan neden reform yapar görüşüdür. Reform durağan bir şey değil ki. AK Parti 19 yılda çok sayıda reform gündeme getirmiş ve başarıyla yerine getirmiştir. 

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Türkiye'nin anayasa tartışmaları ile ilgili zemini yakaladığını düşünüyorum. Eylem Planımızın 9 hedefinin sonunda diyoruz ki; sonunda bunu taçlandıracak olan yeni anayasadır. Çok değişiklik yapılmış olmasına rağmen darbeci zihniyet anayasanın içinde ruh olarak vardır. Bu ruhun ortadan kaldırılması gerekiyor.

AK Parti'nin ya da Cumhur İttifakı'nın anayasası olmaz, topyekün tüm milletin anayasası olur. Gönlümüz arzu eder ki toplumun yüzde yüzünün arzu ettiği anayasayı yapalım. Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmiştir. Sanki bu olmamış gibi konuşulamaz. Milletin kabul ettiği, uygulamada olan bir sistem var. Eksiklikler varsa tamamlamak bizim elimizdedir. Bu geçmiş bir konudur.

TBMM'DEKİ FEZLEKELER

Fezlekeler konusu da toplumda yanlış tartıştığımız bir konu. Fezlekeler siyasi değil hukuki bir konudur. Her bir dosya tek tek ele alınır. Meclis karar erirse söz konusu vekilin dokunulmazlığını askıya alır. Hukuki sürecin önünü açmaktır fezlekelerin kabul edilmesi. Mahkemeler karar verdikten sonra suçlu bulunursa ilgili kişi dosya Meclis'e gelir ve karar okunur. Bizim tavrımız başından beri belli. Arabasının bagajında terör örgütünün silahını taşıyanlar...

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • net 1 ay önce Şikayet Et
  yeni anayasayı yapın bir metin çıkartın ortaya getirin referanduma oylayalım. Oyalanmayın. Böylece seçimle gelmiş meclis anayasa yapamaz iddialarını da çürütün bu iddia da bir vesayet arayışı bu vesayeti de yokedin.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 1 ay önce Şikayet Et
  CHP artık HDP nin yanında oldugu için bu hainlere oy verenler and olsun mobal altında olacaklar..
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Önce Erkekler için de bir kanun çıkarın artık Ömür boyu Nafaka mı olur kaldırın artık bunu da bir nefes alalım yeter artık
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hulki Cevizoğlu: '128 milyar dolar' propagandası dışarıda hazırlanıp CHP'ye servis edildi
2024 öncesi AK Parti harekete geçti: 51 ile daha büyükşehir statüsü