Tenis nasıl öğrenilir

Tenis nasıl öğrenilir ?

Tenis, belkide modern spor dalları içerisinde en fazla ilgi göreni ve insanlar tarafından en fazla tercih edileni konumunda. Özellikle günümüzde ülkemizde de tenis müsabakalarının oynanmaya başlanması, tenise bir ilgi duyulması üzerine artan bu popularite, tenisi en fazla izlenen sporlar arasına sokmuş durumda.

 

Ülkemizde çok sayıda tenis kortu, herkes için hizmet vermekte. Kökeni çok eskilere dayanan bu spor, ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlasa da, herkes tarafından ilgi ile oynanmakta.

 

Medyada, sosyetik isimlerin oynamaya başlaması ile ünlenen tenis, günümüzde pek çok genç ve yaşlı, her yaştan insan tarafından da oynanmaktadır.

 

Tenis oynamak için neler gereklidir ? Tenis nasıl öğrenilir ? Tenis oynamak isteyen biri ne yapmalı ? Tenis nasıl oynanır ?

 

Bu bahsettiğimiz soruların cevabını arıyorsanız, aradığınız yazı tam da burada !

 

  1. Isının

Tenis oynamak için yeteri kadar fit bir vücuda sahip olmanız önemlidir. Bunun için sürekli olarak vücudunuzu tenis antremanlarınıza hazırlayın. İdeal kilonuza ulaşmanız, fazla yiyecek tüketmemeniz, esneklik ve nefes egzersizleri yapmanız bu konuda önemli katkılar sağlayabilir.

 

  1. Bir antrenöre danışın

Tenis oynamak istiyorsanız, belli bir eğitim almanız gereklidir. Bunun için toplu tenis sınıflarına katılabileceğiniz gibi, özel ders almak sureti ile, bir antrenörden eğitim alabilirsiniz. İlinizdeki stadyumlarda veya tenis kortlarında, bu konu ile ilgili özel eğitim almış kişileri bulabilir ve ders alabilirsiniz.

 

 Etiketler:
Kategori: Nasıl Yapılır / Olunur Yazar: (1487) Yorum yapılmamış Tarih: 6 Mart 2013

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.