Türk Sinemasının Kötü Karakterleri

Türk Sinemasının Kötü Karakterleri

Türk Sineması dünyada saygı duyulan sinemalar arasında rahatlıkla yerini alır. Kimilerine göre imkanların kısıtlılığından dolayı başarısız görülen Türk sineması her döneminde gerek oyuncu kalitesi gerekse film sayısının çokluğu ile genel otorite tarafından tartışmasız çok başarılıdır. Türk sinemasını biraz incelediğimiz de enteresan bir durum bizi karşılıyor. Birçok oyuncu hep aynı tipte karakterler canlandırmıştır. Genelde iyi ve kötü rollerinin oyuncuları belliydi. İyi rolü oynayan ve tutulan oyuncu yıllarca hiç kötüyü oynamadan, kötü rolü oynayan ve tutulan oyuncu da iyi rolü oynamadan emekliye ayrıldı. Yani Türk Sinemasında Kötü Karakterlerin oyuncuları hep belliydi. Her filmde kötü karakteri oynayan birçok oyuncu yıllarca izleyici tarafından kötü bilindi.

İşte Türk Sinemasının Kötü Karakterleri 

EROL TAŞ
Türk sinemasının kötü karakteri denilince çoğu kişinin aklına gelen ilk isim Erol Taş olur. Aslında kariyeri boyunca birçok iyi karakteri de canlandıran Erol Taş her zaman kötü karakterlerin oyuncusu olarak bilindi. İri yapısı ve sert yüz hatları belki de Türk Sinemasının Kötü Karakterleri arasında yer almasına neden olmuştur.

ALİYE RONA 
Türk Sinemasının kadın kötü karakterleri arasında da akla ilk gelen isim Aliye Rona’dır. 1921 yılında Suriye de doğan Aliye Rona birçok kişi tarafından Ferdi Tayfur filmlerinin kötü karakterli kadın oyuncusu olarak bilinir.

ÇOŞKUN GÖĞEN
1946 yılında Antalya’da doğan sanatçı 1972 yılında ” Asi Gençler” filmi ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. Kariyeri boyunca birçok filmde oynayan oyuncu Türk sinemasının kötü karakteri listesinde yerini Türk sinemasının Tecavüzcüsü olarak yerini alır. Yıllarca sayısız filmde hep yan oyuncu olarak oynayan oyuncu her zaman kötü rollerin adamı ve unutulmaz tecavüz sahnelerinin oyuncusu olarak hatırlanır.

NURİ ALÇO

1951 doğumlu sanatçımız Türk sinemasının kötü karakterleri arasında rahatlıkla yerini alır. Nuri Alço Türk sinemasının kötü karakteri olmak dışında kötü karaktere farklı bir soluk getirmiştir. Sarışın, mavi gözlü son derece yakışıklı olan Nuri Alço neredeyse her filminde zengin, güçlü ve soğuk kanlı tavırları olan kötü karakteri canlandırdı. Özellikle tecavüzcü rolleri parlayan Nuri Alço ilaçlı gazozları ile de bilinmektedir.Kategori: Sanat, Sinema Yazar: (233) Yorum yapılmamış Tarih: 7 Ocak 2013

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.